Přímák Míry Bosáka: Zábava u Nisy


Jsou chvíle, kdy si říkám, že komentovat určitý zápas české ligy je za trest. Na trávníku se toho moc neděje, pět střel za devadesát minut, žádné velké nasazení a fotbalová dovednost taky pokulhává…Občas se stane. Ale v sobotu večer jsem se dostal na úplně opačnou stranu fotbalového vesmíru. Mač mezi Libercem a Spartou nabídl skvělé představení, které nedalo divákům vydechnout.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ PŘÍSPĚVKY MÍRY BOSÁKA

Už po pár minutách bylo jasné, že budeme s Martinem Hyským sotva stíhat komentovat rychlé útočné akce na obou stranách, vůbec nebyl čas na nějaké vyprávěnky o hráčích, klubech, častokrát ani režisér přenosu nestihl zařadit opakované záběry gólových šancí, protože se už hrálo zase nebezpečně blízko druhé branky. Jedním slovem skvělé – jak pro komentátory, tak pro diváky. Rychlost, síla, souboje, důraz, šance, góly…a taky minimálně jedno hodně kontroverzní rozhodnutí rozhodčího Jílka. Neodpískal „pětku“ po ruce Karišika, což byla z mého pohledu chyba. Sparta měla za stavu 0:0 kopat penaltu a zápas se mohl vyvíjet jinak.

ODBĚR NOVINEK:

Nenechte si ujít články od Míry Bosáka - stačí se přihlásit k odběru novinek, který nejdete v pravém sloupci

Před libereckým mužstvem musím smeknout. Stejně jako před trenérem Vavruškou. Před zápasem jsem se ho ptal, jestli příliš neriskuje tím, že i když mu chybí pět hráčů základní sestavy, hraje proti Spartě na dva útočníky. Odpověď? „Je to fotbal a je mi jedno, že hrajeme proti Spartě, já chci vyhrát.“ A na hřišti to vypadalo, že stejným smýšlením nakazil i svoje svěřence. Ti bojovali do úmoru, dřeli přes bolest a přivedli domácí příznivce do varu. Výkony Suse, který vymazal Krejčího, stopera Pokorného, střelce vítězného gólu, Frýdka, Pavelky, Soungoleho nebo Delarge, na to se byla radost dívat. Vlastně jsem mezi libereckými fotbalisty nenašel žádný slabší článek. Všechno do sebe zapadalo. Na druhé straně jsem se musel trochu divit, když sparťané po utkání (Štěch, Kováč, Vácha) mluvili o tom, že se nedokázali domácím vyrovnat v nasazení. To není dobrá zpráva pro nového trenéra Ščasného a vlastně i pro celý klub. Kdy by měli hráči jezdit na sto a více procent, než v době, kdy jim jde o titul?

Na každý pád, fotbal v Liberci bavil. Hodně. Budu hodně zvědavý, jestli podobný výkon dokáží muži v modrobílých dresech zopakovat i proti lehčím soupeřům, než je Sparta. 

VSAĎTE SI NA ODVETY ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ NA UNIBETU!