Real Madrid by měl prodat Cristiana Ronalda, myslí si Ramon Calderón


Bývalý prezident slavného španělského gigantu Ramon Calderón si nebere servítky. Je přesvědčen, že by měl Real Madrid Cristiana Ronalda prodat poté, co vyřkl svou nespokojenost v klubu.

Jednašedesátiletý Calderón si vzal za příklad šikovného brazilského útočníka Robinha. Toho přivedl v roce 2005 za velké slávy ze Santosu. Když začal trucovat, byl prodán do Milána. Podobný scénář by si nyní představoval i u Ronalda.

„Pokud je hráč nespokojen, musí jít,“řekl Calderon pro Eurosport. „Stejná situace se mi přihodila s Robinhem. Byla to dramatická sága. Byl ale koupen za 28 milionů eur a prodán za 48 milionů eur, takže to byl podařený obchod.“

Calderón také varoval před rostoucím vlivem portugalské hvězdy. Jeho agent Jorge Mendes údajně až příliš zasahuje do dění v klubu. „Jorge Mendes je nyní prezidentem klubu, aniž b byl zvolen do představenstva,“pronesl sarkasticky Španěl.

Ex-prezident Realu pokračoval možná až příliš zatrpkle v kritice madridského klubu. Nevynechal ani trenéra Mourinha. „Mourinho je skvělý trenér a motivátor, ale někdy se neumí chovat. To je problém, který musí řešit trenér sám, ale to se zdá být příliš obtížné,“dodal Calderón.