Reprezentace startuje Channel One Cup v Helsinkách, Rusové si brousí zuby na Švédsko


Turnaj s hvězdným obsazením započne utkání domácích Finů s českou reprezentací, která bude mít k dispozici 8 hráčů z NHL. Nabitý ruský tým bude chtít vstoupit úspěšně do turnaje utkáním se Švédy.

17:30 Finsko – Česko 2,75 - 4,15 - 2,10

Velice zajímavá konfrontace hned na úvod turnaje. Finové zaostávají oproti zbylým třem celkům v počtu hráčů ze zámoří v nominaci. Mají však ve výběru 9 hráčů z KHL a hrají doma.

Svěřenci Aloise Hadamczika porazili na Karjale Finy brankou Petra Nedvěda. V brance se představí Alexander Salák, který má ve Färjestadu výbornou formu a finské prostředí velmi dobře zná. První dvě formace P. Nedvěd, Plekanec, Michael Frolík a Hemský, Krejčí, Voráček jsou pak zárukou nesmírné kvality.

17:00 Švédsko - Rusko 5,40 - 5,10 - 1,42

Rusové hrají v domácím prostředí, nechtějí nic podcenit a turnaj vyhrát. V týmu Zinatuly Biljaletdinova nechybí taková esa jako Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin, Ilja Kovalčuk či Pavel Dacjuk. Na všech postech je obrovská kvalita a nic než tři body si Rusové nepřipouští.

Švédové budou chtít kontrovat 7 hráči z NHL v čele s Nicklasem Bäckströmem. Na Karjala Cupu Švédové skončili poslední a ještě k tomu bez bodu. Mají tedy rozhodně co napravovat.