Netypické sporty: Dva euroligové šlágry a domácí volejbalová soutěž


V naší pravidelné čtvrteční rubrice jsme se opět zameřili na sázkové příležitosti na netradiční sporty. Tentokrát jsme si pro Vás vybrali šlágr basketbalové Euroligy, ... a na závěr také bitvu prvního a druhého celku nejvyšší finské florbalové souteže.

Basketbal:

Čtvrtek 20:45: Olympiakos - Barcelona Regal (1,82 - 1,82)

TIP: 1

Pořádný šlágr dvou mužstev, která jsou určitě adepty na závěrečné Final Four v basketbalové Eurolize. Domácí jsou na třetím místě, Barcelona je první, ale oba týmy mají v posledních zápasech opravdu výtečnou formu. Domácí basketbalisté se naposledy v Eurolize museli sklonit před Sienou v půlce ledna, Barcelona naposledy prohrála na palubovce Chimki. Vzájemné bilance z utkání hraných v Řecku je 2:3. Hosté mají za sebou velmi náročný program, o víkendu doma prohráli s Caja Laboral a situace v lize pro ně není moc ideální.

Každopádně Euroliga je zcela jinou soutěží, kde se žádný z hráčů nemusí moc motivovat. Myslím si, že dnes rozhodne především dobrá defenzíva a domácí prostředí. Ve vzduchu tak visí vítězství Olympiakosu.

Pátek 16:30: Chimki Moskva - Montepaschi Siena (1,33 - 3,40)

TIP: 1

Podle kursu tenhle zápas vypadá na jasnou záležitost, ale určitě bych to nebral jako žádnou jistotu. Chimki jsou totiž na čtvrtém místě, ale postup jistý vůbec, jelikož Maccabi Tel-Aviv a Caja Laboral šlapou moskevskému týmu na paty. Siena nemá oslnivou formu, prohrála už tři venkovní utkání v řadě, ale o kvalitách italského celku není třeba spekulovat. Domácí mají tedy o motivaci postaráno, chtějí si zajistit lepší výchozí pozici pro postup. Nebude to sice jednoduché utkání a Siena může Chimki pořádně potrápit, ale tým kolem rozehrávače Planiniče bude určitě dostatečně koncentrovaný a utkání se nenechá utéct.

Volejbal:

Sobota 18:00: Dukla Liberec - DHL

TIP: 1

Šlágr v naší nejvyšší volejbalové soutěži. Jeden z hlavních adeptů na zisk titulu v letošní sezóně Liberec přivítá ve své hale Ostravu. Domácí za sebou nemají zrovna dobré dva zápasy s italskou Piacenzou, kdy nedokázali uhrát ani set a skončili tak v semifinále Challenge Cupu. Na Ostravu však Dukla doma umí. Z 11 vzájemných zápasů dokázala vyhrát totiž hned 9. Navíc hosté za sebou mají dvě venkovní porážky a jejich forma není zrovna oslnivá.