Netypické sporty: Na MS v biatlonu je na programu vytrvalostní závod můžu, pokračuje také basketbalový Eurocup


V tradiční čtvrteční rubrice o netypických sportech jsme se tentokrát zaměřili zejména na právě probíhající mistrovství světa v Biatlonu v Novém městě. Ve čtvrtek je na programu ostře sledovaný vytrvalostní závod mužů. V našem čtvrtečním mixu jsme do tohoto závodu přidali utkání basketbalového Eurocupu, jeden tenisový duel ATP z turnaje v Rotterdamu a netradičně také snooker.

Basketbal - Euroliga:

Alba Berlín - Unicaja Málaga (čtvrtek 19:00)

Kurzy na utkání: 2.38 - 1.60

Španělská Málaga se v rámci Euroligy skupiny E ve čtvrtek představí na půdě Alba Berlín a bude chtít potvrdit úspěšnou bilanci z posledních vzájemných zápasů. Z posledních čtyř duelů totiž vždy zvítězil španělský celek, který však není momentálně v ideální formě. Ve Španělsku v posledním duelu utrpěl porážku od Araby a generálka na zápas mu nevyšla, v posledním duelu Euroligy navíc Málaga prohrála doma s Anadolou Efes 73:78. Alba Berlín podlehla o víkendu v lize Bayernu a v Euroligy na konci ledna padla s Kaunasem vysoko 56:92. V souboji dvou týmů, které nejsou v ideálním rozpoložení jsou jasným favoritem hosté, kteří v utkání zvítězí o více než 10 bodů.

Týmy se v tabulce skupiny E nachází na předposlední a sedmé pozici a s jejich postupem to nevypadá příliš valně. Málaga má poslední šanci, pokud by dnes uspěla, může ještě teoreticky na postup do vyřazovací fáze pomýšlet, Alba Berlín už je ze hry venku.

MS v biatlonu - vytrvalostní závod muži 20 km (čtvrtek 17:15)

Kurzy:

M. Fourcade - vítěz (2.75); 1-3 místo (1.45)

J. Fak - vítěz (9.00); 1-3 místo (2.75)

A. Shipulin - vítěz (12.50); 1-3 místo (3.50)

O. E. Bjoerndalen - vítěz (15.00); 1-3 místo (3.75)

E. Ustyugov - vítěz (17.00); 1-3 místo (4.50)

O. Moravec - vítěz (50.00); 1-3 místo (15.00)

Jednoznačným vítězem na čtvrteční vytrvalostní závod mužů je vedoucí muž světového poháru Martin Fourcade. Ten zatím na mistrovství v Novém městě získal z dosavadních tří závodů třikrát stříbrnou medaili a na nejcennější kov stále čeká, zaútočit by na něj chtěl právě dnes. Bude však mít v zádech velmi silnou konkurenci zejména v podobě ruských závodníků. Nicméně kurz 2.75 naznačuje, že Martin Fourcade je v závodě jednoznačným favoritem a také náš bookmaker věří, že tentokrát už to bude jeho závod.

V závodě se znovu představí také česká elita, která si bude chtít spravit dojem a reputaci po nepovedených závodech ve sprintu a ve stíhačce. Největší šanci na úspěch má znovu Ondřej Moravec. Kurz na to, že by se mohl Ondra objevit na medailové pozici je 15.00 a v případě bezchybné střelby je tato pozice rozhodně reálná. Kromě něj se na start postaví také Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Zdeněk Vítek.

Snooker - Welsh Open (Wales):

A. McManus - J. Perry (čtvrtek 20:00)

Kurzy na utkání: 2.15 - 1.65

Výjimečně zavítáme také do světa snookeru, konkrétně na Welsh Open ve Walesu. Večerní zápas mezi Skotem McManusem a Angličanem Perrym nabídne divákům zajímavou podívanou. Mírným favoritem je anglický snookerista Perry, na jehož vítězství v souboji je kurz 1.65. V posledním vzájemném zápase z roku 2010 také Perry zvítězil nad svým sokem 5:3. Perry na turnaji ve Walesu vyřadil již Robertsona se Selbym, McManus si poradil s Holtem a Hawkinsem. Bezpochyby nás čeká vyrovnaný a atraktivní duel!

Ostatní sázkové příležitosti na netypické sporty naleznete zde!