Netypické sporty: Šlágr basketbalové Euroligy a finský souboj florbalových hokejek


V naší pravidelné čtvrteční rubrice jsme se opět zameřili na sázkové příležitosti na netradiční sporty. Tentokrát jsme si pro Vás vybrali šlágr basketbalové Euroligy, ... a na závěr také bitvu prvního a druhého celku nejvyšší finské florbalové souteže.

Basketbal:

Pátek 19:00: Anadolu Efes - CSKA Moskva (2,35 - 1,60)

TIP: 2

Duel o přední příčky euroligové osmifinálové skupiny E. Efes má za sebou grandiózní sérii šesti vítězství v řadě. Poslední porážku zaznamenal turecký tým 28.12. shodou okolností právě na palubovce CSKA Moskva. To moskevský tým si trochu zavařil v posledních utkáních se španělskými celky. Zbytečně doma podlehl Malaze a poté prohrál v prodloužení proti Realu. CSKA nyní potřebuje za každou cenu ukázat svoji kvalitu a vyhrát. Osobně si myslím, že Efes je také v pozici, kdy ho v brzké době čeká neúspěšné utkání. A právě euroligový šlágr CSKA bude tímhle zápasem.

Volejbal:

Neděle 17:30: Piacenza - Trentino (2,45 - 1,40)

TIP: 2

Duel třetího s prvním v italské volejbalové Serii A. Piacenza z posledních pátnacti zápasů prohrála jen 3, jinak má opravdu neskutečnou formu. Trentino si prošlo krizí zejména v rámci Ligy mistrů, kde nestačilo na moskevské Dinamo. V lize je ale tým opět suverénní a po důležité výhře v Maceratě vede nejvyšší italskou soutěž. Statistiky hovoří jasně ve prospěch hostí, kteří už v Piacenze vyhráli čtyřikrát v řadě a myslím si, že v nedělním utkání opět uspějí.

Florbal:

Pátek 17:30: Happee - SPV Seinäjoki (2,05 - 6,00 - 2,20)

TIP: 1

Florbalý svátek zažije v pátek celé Finsko. Postaví se proti sobě totiž dva vedoucí celky tabulky a půjde opravdu o hodně. Domácí jsou nejlépe střílejícím celkem celé soutěži, hosté zase jedničkou, co se venkovních zápasů týká. Oba týmy mají skvělou formu a florbalový divák si tak nemůže přát nic lepšího. Domácí mají navíc o motivaci postaráno, SPV neporazili už celkem sedmkrát v řadě před vlastními fanoušky a s touhle bilancí je třeba něco dělat. Věřím, že právě podpora publika a střelecká efektivnost nakonec bude hrát do karet domácím.