Netypické sporty: V Eurolize je na programu osmifinále, probíhá také MS v klasickém lyžování


V dnešním díle našeho seriálu netypických sportů jsme se znovu zaměřili zejména na basketbal. Ten sice patří mezi tradičnější sporty, ale osmifinále basketbalové Euroligy jsme si zkrátka nemohli nechat ujít. Mimo to probíhá ve Val di Fiemme také mistrovství světa v běžeckém lyžování a na programu je štafetový závod mužů.

BASKETBAL - EUROLIGA:

Barcelona - Khimki Moskva (čtvrtek 20:45)

Kurzy na utkání: 1.14 - 6.00

TIP UNIBETU: 1

Basketbalová Euroliga se dostala do své vyřazovací fáze a jedním z těch zajímavějších osmifinálových duelů je bezpochyby souboj mezi španělskou Barcelonou a ruským celkem Khimky Moskva. Kurzy naznačují, že Barcelona je v utkání jasným favoritem, ale v této fázi už se může stát cokoliv, nicméně sázka na utkání není příliš výhodná, pojďme se podívat s naším bookmakerem na nějaké další.

Za zmínku stojí například výsledek po poločase. Zde už není jednoznačné, že Barcelona bude jasně vést a kurz na to, že povede v poločase je tedy 1.45. Dále je tradičně zajímavá sázka na počet bodů v utkání. Kurz na to, že padne v utkání více či méně než 152,5 bodů je shodný 1.91. Poslední zápasy Barcelona neskutečně válí a má sérii šesti výher v základní části v řadě. Khimky je však také ve výborné formě a rozhodně nejede do Španělska pro výprask.

Siena - Fenerbahce (čtvrtek 20:45)

Kurzy na utkání: 1.30 - 3.60

TIP UNIBETU: 1

Dalším zajímavým čtvrtečním osmifinálovým duelem Euroligy je utkání mezi Sienou a Fenerbahce. Zde se očekává o poznání vyrovnanější duel, což ukazují také kurzy na utkání. Oba celky svůj poslední zápas v Eurolize prohrály, ale oba si spravily o víkendu chuť v domácí lize. Siena si poradila hladce s Biellou, Fenerbahce v derby přehrálo Besiktas. Nyní si turecký celek jede do Itálie pro nadějný výsledek do odvety a může se mu to podařit. V posledním vzájemném duelu zvítězila Siena těsně 98:92 a bylo to na začátku tohoto roku. Fenerbahce naposledy porazilo SIenu v roce 2010.

MS VAL DI FIEMME:

Štafeta 4x10km klasicky + volně (pátek 13:30)

Kurzy na vítěze závodu:

Norsko - vítěz: 1.30; 1-3 místo: 1.03

Švédsko - vítěz: 6.00; 1-3 místo: 1.30

Rusko - vítěz: 8.50; 1-3 místo: 1.60

Německo - vítěz: 30.00; 1-3 místo: 4.00

Kanada - vítěz: 35.00; 1-3 místo: 5.00

ČESKÁ REPUBLIKA - vítěz: 60.00; 1-3 místo: 9.00

Sledovanou událostí je v posledních dnech také mistrovství světa v běžeckém lyžování v italském Val di Fiemme. Nejvíce diváků tradičně přitahují mužské závody. Ve středečním závodu na 15 km volnou technikou trochu překvapivě zvítězil Petter Northug, nyní je na programu štafeta na 4x10 km. Dva úseky se jedou klasicky a dva volně.

Při tomto rozložení je hlavním favoritem závodu norská štafeta v čele právě s vítězem posledního závodu Northugem, který bude rozhodně finišovat. Na norskou štafetu se však nevyplatí sázet, protože kurz 1.30 na vítězství je příliš malý na to, jaký je risk, že norská štafeta nezvítězí. Atraktivnější jsou další dvě štafety, tedy švédská a ruská. Náš bookmaker si myslí, že výhodnou sázkou by mohla být ta, že Rusko skončí mezi prvními třemi s kurzem 1.60.

Závod začíná v pátek ve 13:30 hodin v centru del Fondo a zúčastní se ho také česká štafeta v čele s Lukášem Bauerem. Našim klukům se však v závodě příliš nevěří, což naznačují také kurzy.

Ostatní sázkové příležitosti na netypické sporty naleznete zde!