Víkend s Unibetem: Poprvé v novém roce se bojuje v kvalifikaci o MS v Brazílii, buďte u toho


Vůbec poprvé v roce 2013 se bude bojovat o další body do skupin v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v roce 2014. Kromě utkání českého týmu s Dánskem je na programu řada dalších zajímavých duelů, naši sousedé ze Slovenska nutně potřebují body proti Litvě.

Chorvatsko - Srbsko (pátek 18:00)

Kurzy na utkání: 1.70 - 3.50 - 5.00

TIP UNIBETU: 1

Velmi silná je skupina A, ve které si na postup brousí zuby více týmů. Kvalifikaci však nejlépe rozehrály týmy Chorvatska a Belgie. Třetí Srbsko ztrácí po čtyřech odehraných zápasech už šest bodů a pokud se chce vrátit do boje o druhou pozici, musí v pátek uspět na půdě druhého Chorvatska. Tomu však hraje do karet mimo jiné silné domácí prostředí a také díky umístění jsou Chorvaté doma jasným favoritem.

Utkání bude pro pořadatele důležité z hlediska bezpečnosti, protože se jedná o "derby" a očekává se velmi vyhrocený zápas. V samostatné éře Chorvatska a Srbska se proti sobě ještě tyto celky neutkaly. V posledních přípravných zápasech oba celky válcovaly a na kvalifikaci jsou připravení. Dokáže Srbsko sebevědomé Chorvaty doma potrápit? Náš bookmaker si myslí, že ne.

Slovensko - Litva (pátek 20:10)

Kurzy na utkání: 1.50 - 3.65 - 7.00

TIP UNIBETU: 1

Zuby na postup na mistrovství světa si brousí také naši sousedé ze Slovenska. Ti se představí v pátek doma proti Litvě a Slovákům v tomto utkání věříme, protože doma hrají o poznání lépe než na hřištích soupeřů a hlavně musí zvítězit. Ze třetího místa v tabulce skupiny G nyní ztrácí Slovensko na vedoucí Bosnu a Hercegovinu a druhé Řecko tři body. Oba celky jsou sice velmi silné, ale naši sousedé se s nimi rozhodně měřit mohou.

Jedná se tak o velmi vyrovnanou skupinu a podobně jako ve skupině s Chorvatskem a Srbskem zde může postoupit téměř každý. Šanci nemají snad jen Lichtenštejnci a Lotyši. V rámci kvalifikace o MS 2014 už se Slováci v roce 2012 na půdě Litvy představili a utkání nevyšlo úplně podle jejich představ. Za remízu 1:1 si z Litvy odvezli bod a dva ztracené jim nyní dost chybí. Tentokrát to Slováci doma zvládnou.

Polsko - Ukrajina (pátek 20:45)

Kurzy na utkání: 2.20 - 3.20 - 3.30

TIP UNIBETU: 0

Ve skupině H je na programu souboj dvou posledních pořadatelů mistrovství Evropy v roce 2012. Také tato skupina už je po čtyřech kolech řádně zamotaná. Polsko se proti Ukrajině představí na domácí půdě a v případě úspěchu se může bodově dotáhnout na druhou Anglii. První je v tabulce trochu překvapivě stále se zlepšující reprezentace Černé Hory. Ukrajina je se dvěma získanými body až na předposledním místě a nezačala tak kvalifikaci vůbec podle svých představ.

Nutno říci, že Polsko i Ukrajina mají na svém kontě o zápas méně než ostatní celky a ani hosté z Ukrajiny tak nejsou ještě úplně bez šance na boj o druhou pozici. Oba celky se proti sobě utkaly naposledy v roce 2010 v přátelském utkání, které skončilo v Polsku remízou 1:1. Také v tomto případě věříme, že utkání skončí dělbou bodů.

Ostatní sázkové příležitosti na páteční kvalifikační zápasy naleznete zde!

Samostatná analýza utkání mezi ČR a Dánskem ZDE!