Týdenní menu Unibet: Ligové soutěže mají volno, je tu kvalifikace na MS


Připravili jsme si pro Vás přehled turnajů, soutěží a zápasů, které by Vám rozhodně v nadcházejícím týdnu neměly uniknout. Uděláme pro Vás přehled fotbalového, hokejového, basketbalového i tenisového světa.

Tento týden si moc neužijete fotbalových zápasů z jednotlivých zemí, hrát se totiž bude mezinárodně. Na pořadu dne je opět kvalifikace na mistrovství světa, které se v roce 2014 odehraje v kolébce fotbalu, tedy Brazílii.

Český výběr narazí na Dánsko (2,05 - 3,25 - 3,60), proti kterému v prvním zápase remizoval 0:0. Svěřenci Michala Bílka mají jedinečnou možnost fotbalistům z Jutského poloostrova odskočit na výrazný rozdíl a dostat pod tlak druhé Bulhary, kteří mají o bod, ale také zápas, více.

Velice důležitý souboj čeká slovenské fotbalisty, kteří narazí na Litvu (1,50 - 3,65 - 7,00). Na jedné straně je rozdíl mezi oběma národy přesně tříbodový, na druhé straně ztrácí Slováci také tři body na vedoucí duo Bosna a Hercegovina a Řecko, kteří se utkají ve vzájemném duelu (1,90 - 3,30 - 4,00).

Hodně prestižní duel se odehraje také mezi Skotskem a Walesem. Oba výběry jsou až na samém dně kvalifikační skupiny A, ale v tomhle duelu jde postavení v tabulce stranou. Nikdo nebude chtít prohrát, jde totiž především o prestiž.

Vyhrocený duely také uvidíme tento týden v české extralize. Čtvrtfinálové duely už se totiž blíží do závěrečných částí a každý gól může být rozhodující. Navíc končí také skupina o udržení, kde stále bojuje Liberec s Karlovými Vary, rozhodne až poslední kolo.

Stejně jako v Indian Wells, také tento týden nás čeká začátek tenisového turnaje, kde se představí mužská i ženská elitní skupina světa. Těšit se můžete na Djokoviče, Murrayho, Ferrera, Berdycha nebo Del Potra, chybět však bude Nadal s Federerem. V rámci WTA se představí Azarenka, Williamsová, Šarapová, ale také Petra Kvitová nebo Lucie Šafářová.

V basketbalové Eurolize vrcholí boje o postup do čtvrtfinále. Na čele obou skupin jsou španělští giganti Real Madrid a Barcelona, ale postoupit chtějí i další. Vyrovnaný souboj bude ještě mezi Panathinaikosem a Malagou, kteří bojují ve skupině E. V druhé osmifinálové skupině F je však situace ještě dramatičtější. Stejnou bilanci totiž mají Chimki, Maccabi a Caja Laboral. Jistotu však nemají ani Olympiakos nebo Siena, bude to ještě hodně vyrovnané a napínavé.

Přehled tohoto týdne:

Fotbal: Kvalifikace MS - Evropa (Česko bs Dánsko, Chorvatsko vs Srbsko, Slovensko vs Litva, Bosna a Hercegovina vs Řecko, Skotsko vs Wales), Kvalifikace MS - Severní Amerika (Honduras vs Mexiko, USA vs Kostarika), Pohár České pošty (Plzeň - Hradec Králové)

Hokej: Extraliga Play-off, 1. liga play off, KHL play-off, NHL

ATP: Miami

WTA: Miami

Basket: Euroliga (Barcelona vs Caja Laboral, Real vs Panathinaikos, Olympiakos vs Maccabi), Eurocup (Valencie vs Kubaň, Budivelnik vs Bilbao), NBA