Pod pokličkou Unibetu: Finanční výsledky Unibetu


Po krátké pauze se znovu vracíme s naším úterním seriálem s názvem Pod pokličkou Unibetu. Tentokrát se zaměříme na finanční výsledky Unibetu, které za poslední měsíce zaznamenaly veliký posun směrem kupředu, zejména díky investicím do regulovaných trhů.

V závěrečném kvartálu roku 2012 se Unibet mohl pyšnit nejvyššími hrubými zisky za dob existence celé firmy. Základem úspěchu pro nejlepší období za všechny roky je určitě působení na regulovaných herních trzích v Dánsku, Belgii a Francii. Unibet nyní vykazuje v porovnání s minulými roky jednoznačně nejlepší ekonomické výsledky.

Hlavním nárůstem si prošlo zejména sportovní sázení, kde ke konci roku 2012 dosáhly hrubé příjmy téměř polovinu celého zisku, konkrétně 47%. Oproti třetímu kvartálu roku 2012 se tak jednalo o sedmiprocentní nárůst. Co se týče segmentace zemí, západní Evropa už se pomalu vyrovnává Skandinávii, která byla vždy dominantní.

Právě díky regulovaným trhům se do sázkového popředí dostaly státy jako Belgie nebo Dánsko. V Belgii narostly hrubé zisky téměř o 45%, v Dánsku o 29%. Výkonný ředitel Unibetu v Dánsku Henrik Tjarnstrom take v rozhovoru prohlásil, že v roce 2013 ještě hodlají investovat a posílit pozici Unibetu v této zemi, kde se po převzetí operátora BET24 Unibet stal dvojkou na trhu.

Svět sázkových kanceláří je pochopitelně také výrazně ovlivněn zákony v jednotlivých zemích a například v Itálii úřady omezily tzv. in-play sportovní sázky, tedy živé sázky. V Itálii sice firma započala provozování virtuálních automatů, ale zpráva o live sázkách je pro Unibet a další rozvíjející se sázkové kanceláře velmi nepříjemná.

Kromě výborných výsledků v Evropě za poslední měsíce je společnost úspěšná take mimo evropský continent. Parádními výsledky se může Unibet chlubit take například v Austrálii, kde v roce 2012 získal operátora Betchoice a s posledním kvartálem roku 2012 šly hrubé zisky take výrazně nahoru, mimo jiné se začala nabízet také tipování na koňské dostihy.

Něco málo z čísel:

Hrubé příjmy z výher Unibetu za poslední kvartál roku 2012 – 56.9 milionů liber

Hrubé příjmy z výher Unibetu za celý rok 2012 – 197.2 milionů liber

Zisk společnosti po zdanění za poslední kvartál roku 2012 – 11.8 milionů liber

Zisk společnosti po zdanění za celý rok 2012 – 31.6 milionů liber

Zisk na akcii činil v posledním kvartálu roku 2012 – 0,421 libry

Zisk na akcii za celý rok 2012 – 1.132 libry

Počet aktivních zákazníků na konci čtvrtletí – 491 958

Cíle do roku 2013:

Unibet chce navázat na úspěšný konec roku 2012 a v novém roce chce pokračovat v investicích do regulovaných trhů, marketingu a vývoje dalších produktů, což by mělo mít za následek stale zvyšování zisků, příjmů a příliv nových zákazníků. Prvních šest týdnů v roce 2013 zaznamenalo 20% nárůst příjmů oproti stejnému období v roce 2012, což je dobrá předzvěst do budoucna.