Schyluje se k fotbalovému skandálu? Daniel Křetínský svými informacemi Peltu zaskočil


V českém fotbale se pravděpodobně schyluje k velikému skandálu. Majitel Sparty Daniel Křetínský na dnešní schůzce údajně prozradil šéfovi FAČR Miroslavu Peltovi informace, které naznačují, že situace v profesionálních českých soutěžích je vážná, pravděpodobně narážel také na utkání posledního kola Gambrinus ligy mezi Plzní a Spartou.


Pan Pelta celý rozhovor okomentoval slovy. „Bohužel to vypadá, že informace jsou pravdivé, protože jsou doloženy pravdivými a věrohodnými informacemi.“ Vše to začalo vřít už od sobotního duelu mezi Plzní a Spartou, který sudí Matějka nezvládl úplně ideálně.


„V oblasti řízení zápasů v českých soutěžích máme velmi znepokojující a přesné informace, které výrazně ovlivní české fotbalové prostředí. Věřím, že bude předseda schopen udělat konkrétní kroky k jejich vyřešení, jinak budeme muset zvolit jiný postup,“ zahrozil sparťanský boss Křetínský.


Informace se prý netýkají hlavních orgánů komise rozhodčích, tedy Dagmar Damkové a jejího partnera Romana Berbra. Sám Pelta prohlásil, že ani o jednoho z těchto dvou osob nejde. Křetínský také řekl, že kvůli zápasu proti Plzni k předsedovi nešel, jedná se prý o dlouhodobější problém. „Jde o dlouhodobý stav, který se bohužel stále zhoršuje.“


Poslední veliký korupční skandál se v českém fotbale odehrál v roce 2004. Pan Pelta také řekl, že doufá, že nic podobně velikého tentokrát snad nehrozí, ale že nechce předbíhat. Celá záležitost se bude řešit a v nejbližších dnech by měly vyjít na povrch nové informace.