Šlágr pro Plzeň, další prohra Pirátů?


Plzeň 1,95 - Remíza 4,20 - Kometa 2,95

Derby kola se hraje v Plzni, kam přijede Brno. Dva ze tří nejofezivnějších mužstev ligy, navíc souboj prvního z pátým, to táhne. Gulaš se Strakou a Vlasákem terorizují svým umem ligu, jsou na vrcholu bodování první coby střelec, druzí jakožto tvůrci akcí.

To Kometa má svou sílu rozprostřenou mezi více hráčů, na druhé straně ji chybí typický vůdce, který vezme zodpovědnost na sebe a rozhodne vyrovnané utkání. Takový muž jí citelně schází v podobných zápasech jako se Škodou a právě to rozlouskne páteční šlágr.

Chomutov 2,90 - Remíza 4,15 - České Budějovice 2,00

Jestli se v prvním sledovaném utkání dají čekat střelecké hody, v Chomutově platí tvrzení přesně opačné. Pirátům se ze 33 pokusů podařilo za tři body vyhrát jen pětkrát a poslední místo v tabulce jim patří po právu. Rozšířená baráž šlape na motivaci Chomutova, desáté místo leží jedenáct bodů vysoko.

To je při současné formě takřka nedostižná ztráta, stejně jako šance na výhru na Budějovicemi. Mountfield podává nevyrovnané výkony, je mu jedno, jestli hraje doma nebo venku, ale zápas s Piráty by měl zvládnout.