Souboj titánů je tady. Bude to koncert Ronalda nebo Simeoneho?


Očekávaná bitva rivalů z Madridu je tady. Jejich souboje zanedlouho předčí El Clasico. Podruhé za 3 roky se tyto týmy neutkají ve finále domácího poháru, nýbrž ve finále Ligy Mistrů. Španělské kluby aktuálně válcují celou fotbalovou Evropu a na jejich efektivní fotbal nikdo nemůže najít recept. Tyto zápasy jsou navíc okořeněny vypjatými situacemi jak na hřišti, tak na střídačkách. V Miláně to dnes bude unikátní střet dvou protipólů. Trenéra Diega Simeoneho a Zinedina Zidana.

Jaký je lodivod Atletica Madrid, Diego Simeone? O tom jsem psal již před semifinálovým duelem s Bayernem Mnichov. A mé slova se vyplnily a Atletico opravdu díky taktické vyspělosti nedalo Bayernu šanci. 

BLOG FILIPA BARTOŠE: ARGENTISKÝ ŠAMAN SIMEONE

Při letošním finále v Miláně však bude muset krotit vášně, jelikož jeho nedávné chování už hraničí s nějakým průšvihem. Zatím Simeonemu vše prochází, ale pokud se dnes rozhodne Mark Clattenburg, že bude přísný, může dojít k vykázání a nějakému trestu.

Již v roce 2014 byl Simeone blízko ke zkratu, když startoval po obránci Realu, Raphaelovi Varanemu.

V letošních utkáních s Bayernem se pak držel v náručích s Frankem Riberym a dokonce vyjel po členovi vlastního realizačního týmu.

 

Můžeme tedy očekávat, že nějaké divadla přijde i při dnešním finále. Pro celé Atletico je to možná zlomové finále. Kdy jindy porazit Real a zvednout nad hlavu poslední trofej, která Simeonemu ve sbírce chybí, než dnes? Cristiano Ronaldo se v týdnu údajně zranil, ale spíše to vypadá na hru s médii a bude připraven v plné síle. 

Rupnou Simeonemu nervy v zápase desetiletí? Já si myslím, že to vůbec není nereálné a nekompromisní Mark Cluttenberg nebude mít strach vyvést Simeoneho na tribunu.

Unibet si připravil proto toto finále jedinečný kurz na možnost, že Simeone bude vykázan a to 7.5!

V každém případě doufejme, že uvidíme zajímavý a atraktivní fotbal plný gólů, a ne bezbrankovou remízu a zdlouhavé prodloužení.