Sparta a Plzeň musí ukázat něco navíc. Jinak v Evropě končí.


Na přelomu letních prázdnin zajímá české fotbalové fanoušky jediná věc - návrat Ligy Mistrů a Evropské Ligy. Jenže aby se ten návrat týkal i českch klubů, musí úspěšně projít nebezpečnou kvalifikací. A stejně jako Sparta tak také Plzeň nenarazili díky losu zrovna na procházku růžovým sadem. Povede se jim překonat první těžkou překážkou na cestě za miliony?

Aktuálně je na tom s formou a herním projevem bez debat lépe pražská Sparta. Zdeněk Ščasný se sice bude muset vypořádat s odchodem Ladislava Krejčího, nicméně ten byl po nevydařeném EURU prodán v pravý čas. Generálka s Fenerbahce ukázala, že Sparta umí hrát nátlakový fotbal a rozestavení 3-5-2 může být velmi produktivní.

Naopak Plzeň pod novým trenérem Pivarníkem vsadila na "lehké" soupeře v přípravě a za zmínku stojí snad jen zápasy s Lokomotivem Moskva a Dusseldorfem, ve kterých vstřelila pouhou jednu branku, z čehož se dá usoudit, že trápení s produktivitou z minulé sezóny může pokračovat.

A co soupeři? Spartu čeká každoroční černý kůň pohárových soutěží - Steaua Bukurešť. Ta si prošla mírnými finančními trablemi, ale nyní se dere zpět na vrchol. Sparta bude mít za úkol uhlídat několik reprezentantů, například Nicolaeho Stanciuho. Pokud opět nastoupí v rozestavení 3-5-2, můžeme se dočkat poměrně divokého zápasu.

Soupeř Plzně, mistr z Azerbajdžánu, Karabach, je naopak mírně defensivním týmem a gólově by hrozit neměl. V minulém ročníku Evropské Ligy však ukázal, že se s ním musí počítat, když uhrál 4 body v náročné skupině mezi Tottenhamem, Monacem a Anderlechtem. A Plzeň rozhodně kvalit těchto týmů nedosahuje a nyní bojuje hlavně sama se sebou.

Čekají nás tedy dva odlišné zápasy - střetnou se týmy, které branky dávat umí a týmy, kterým to zatím moc nejde.

Proto by mohly pro vás být zajímavé tyto sázky:

Jak to vidíte vy? Podělte se s námi o myšlenky v komentářích na Facebooku!