Spengler Cup: Oplatí Vítkovice Davosu loňskou porážku?


Stejně jako loni se v semifinále vítkovičtí hokejisté střetnou s domácím Davosem. Jak jim to půjde? Vítkovice měly společně s Kanadou den odpočinku, zatímco švýcarské kluby Davos a Fribourg si musely semifinálovou účast vybojovat v sobotních duelech.

15.00 Kanada - Fribourg-Gottéron 1,45 - 5,25 - 4,85

Hokejisté Kanady se od 15 hodin utkají s Fribourgem. Ačkoliv jsou podle jmen v kádru a sázkových kanceláří jasnými favority, nemusí to znamenat, že půjde o hladkou záležitost. Fribourg totiž po celou sezonu ukazuje, že má velmi dobrou formu.

Švýcarský celek vede domácí soutěž a patří mezi kandidáty na mistrovský titul, který ve své historii ještě nikdy nezískal. Na Spengler Cupu odehrál tři kvalitní utkání. Včetně toho s Vítkovicemi, ve kterém byl aktivnější, ale zastavili ho srdnatě hrající hokejisté ze severu Moravy. Kanaďané po překvapivé porážce s Mannheimem naplno zabrali s Davosem, který porazili 5:0, což je určitě varovný signál pro druhého švýcarského zástupce.

Sázka na vítězství Kanady bude jistější, ovšem nemusí se tak stát v základní hrací době. Navíc kdo věřil například tomu, že Fribourg v pohodě porazí ruskou Ufu? 

20.15 HC Vítkovice Steel - HC Davos 4,75 - 4,75 - 1,50

Říká se do třetice všeho dobrého. Ano, už potřetí během dvou ročníků Spengler cup se hokejisté Vítkovic střetnou s Davosem. A předešlých dvou případech se z výhry radoval švýcarský celek, loni zvítězil ve skupině i semifinále a nakonec se radoval i z celkového prvenství.

Vítkovice to budou mít velmi těžké, ale mají za sebou den volna a fakt, že v základní skupině odehrály kvalitní zápasy postavené na spolehlivé defenzivě. Proti Fribourgu zazářil brankář Filip Šindelář a je pravděpodobné, že chytat bude zase, protože u trenéra Petera Oremuse má větší důvěru než Málek. Výkony podává Šindelář fantastické.

Pokud byl Davos loni proti Vítkovicím favoritem, letos by měl být ještě větším. Vždyť v mužstvu hrají takové hvězdy jako Patrick Kane či Joe Thornton, v Česku se ví moc dobře o kvalitách Petra Sýkory a Josefa Marhy, kteří také oblékají dres Davosu. Co by ale mohlo být slabinou soupeře, je obranná fáze. Proti Kanadě i Ufě tým inkasoval pět gólů.

"Na semifinálový duel s domácím Davosem se nesmírně těšíme a já pevně věřím, že budeme schopni udělat a že i uděláme vše pro to, abychom v tomto zápase uspěli a v pondělí si zahráli finále," prohlásil vítkovický trenér Oremus. Pokud jste zarytými vítkovickými fandy či velcí optimisté, vsaďte si na Vítkovice. Radost z výhry pak bude dvojnásobně vyšší!