10 zajímavostí ke startujícímu French Open


10. Absolutním rekordmanem v počtu získaných titulů na French Open je španělský tenista Rafael Nadal s devíti triumfy. Po utrápeném roce plném zranění ale tentokrát hlavním favoritem není, kurz na jeho jubilejní vítězství je 4.50.

9. Rafael Nadal nezískal titul v roce 2009, ve kterém vypadl ve čtvrtém kole. Kurz 5.50 je na to, že Nadal padne do čtvrtého kola včetně.

8. V roce 2009 zvítězil fenomenální Roger Federer a využil Nadalova zaváhání. Jinak ale antuka nepatří k Federerovým hlavním zbraním a titul z roku 2009 je jeho jediným. Na celkové vítězství bude útočit s kurzem 12.00.

7. Brit Andy Murray patří mezi další favority, kteří ještě titul na French Open nikdy nezískali. Ba co víc, on nikdy nebyl ani ve finále a tohle renomé z Paříže si chce napravit. Jako třetí favorit může zvítězit za kurz 10.00 rovných.

6. Murray vyhrál pouze dvě ze svých osmi grandslamových finálových duelů, ale je pravidelným postupujícím do závěrečné fáze turnaje, tedy čtvrtfinále či semifinále. Kurz 2.50 je na to, že se tentokrát ve Francii dostane alespoň do semifinále.

5. Jednoznačným favoritem je král letošní sezóny a světová jednička, Srb Novak Djokovič. V posledních devatenácti grandslamových turnajích postoupil osmnáctkrát alespoň do semifinále a na jeho vítězství v Paříži je kurz 1.75.

4. Dva poslední grandslamové turnaje vyhrála Serena Williamsová. Na French Open triumfovala v letech 2002 a 2013 a chce přidat svůj třetí titul. Na největší favoritku turnaje je kurz 3.25.

3. V roce 2014 vyhrála Rolland Garros Maria Šarapovová, povedlo se jí to podruhé v kariéře a získala celkem svůj pátý grandslamový titul. Na třech ostatních má vždy po jednom titulu a tak patří French Open k jejím oblíbeným, nyní je až třetí favoritkou za Williamsovou a Halepovou s kurzem 5.25.

2. Česká tenistka Petra Kvitová vyhrála na začátku měsíce turnaj v Madridu a naznačila, že se s ní musí na antuce počítat. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu však mezi hlavní favoritky nepatří, na její triumf je vypsán kurz 10.00.

1. Ještě těžší situaci má čtvrtý tenistka světa Tomáš Berdych. Ten stále sní o titulu na některém z grandslamových turnajů a rád by to dokázal co nejdříve. Letos se poprvé dostal v žebříčku ATP na čtvrté místo a chce překvapit, na jeho celkové prvenství je však vysoký kurz 31.00. Cesta přes Djokoviče, Murrayho a Federera je zkrátka hodně trnitá.