5 dnů, už jen 5 dnů do French Open 2016!


16. květen se opět otevřou brány pařízských kurtů a ožije jediný antukový Grand Slam sezóny - French Open 2016. Stejně jako při Australian Open se můžeme těšit na jediný cíl jak mužského tak ženského tenisu - zastavit současné "neporazitelné" Novaka Djokovice a Serenu Williams. V Austrálii se to povedlo částečně, když na Djokoviče nestačil Murray, ale Serenu porazila Angelique Kerber.

French Open 2016 bude opět trochu jiná. V mužském tenise nás bude budou zajímat výkony některých světových hráčů, které čeká velká výzva.

  • VELKÝ COMEBACK KRÁLE ANTUKY

Ještě na začátku roku jsme Rafaela Nadala odepisovali, ale tento španělský býk se nikdy nevzdává. Po přechodu na jeho oblíbený povrch se opět probudil do vítězné formy a tituly z Monte Carla a Barcelony jsou toho důkazem. Právě on bude nejvíce na očích při letošním Roland Garros.

Nadal vs. Monfils v Monte Carlu

  • ELEGÁN ROGER MUSÍ NAJÍT RYTMUS PO ZRANĚNÍ

Roger Federer nikdy nepatřil k esům na antukové scéně, přesto jeho geniální tenis sklízí ovoce i na oranžové drti. Letos však podstoupil náročnou operaci a po Australian Open se objevil na kurtech až v Monte Carlu. I tam to evidentě nebylo ono a musel se vzdát turnajů ve Španělsku. Letošní French Open pro něj může být nejnáročnější po fyzické i psychické stránce v jeho kariéře.

  • MURRAY STÁLE VE STÍNU

Andy Murray po narození dítěte mírně vypadl z rytmu, ale na velmi rychlé antuce v Madridu opět ožil a ukázal, že i na French Open se s ním musí počítat. Jenže finále s Novakem Djokovicem ukázalo, že zkrátka Murray nemá zbraně na to, aby ho ve velkém zápase porazil.

  • BERDYCH, KDYBYCH, PROČBYCH, JAKBYCH...

Tomáš Berdych, to je jedno velké trápení. Když už to vypadá, že se nadechuje k skvělé formě, nedokáže utáhnout poslední šroub. Prohra s Damirem Dzumhurem z Monte Carla jasně indikuje, že odhodlaný soupeř je schopen Tomáše porazit. I jeho čeká tuhý boj na Roland Garros alespoň o slušné umístění.

16. května však nebudeme sledovat tyto superhvězdy, ale kvalifikační duely rozehrají ženy a poté muži. Z Čechů čeká kvalifikace Radka Štěpánka a Adama Pavláska. Lukáš Rosol a Jiří Veselý mají vstupenku do hlavní části French Open 2016.

Nažhavit se na tento svátek můžete při současném turnaji ATP Masters 1000 v Římě a zpříjemnit si ho třeba sázkou bez rizika z mobilu!