Antuková sezóna otevírá dveře výhodným sázkám


V tenisovém roce má měsíc únor speciální kolonku pro antukové turnaje. Většinou jihoameričtí, španělští a italští tenisté se stěhují právě do Jižní Ameriky, kde přes celý únor probíhá takzvaná série Golden Swing, čili tour po antukových turnajích ATP, která začíná v argentinském Buenos Aires, pokračuje přes Rio de Janeiro a končí v Sao Paulu. Antukový tenis je zejména pro sázkaře velmi odlišný, například od halového tenisu, o kterém jsem psal v nedávném blogu.

Co bude předmětem dnešního blogu? Zjistil jsem, že antukový tenis produkuje velké množství zápasů, na které se dá aplikovat sázka Počet setů 2,5+.

Právě proběhlý turnaj ATP 500 v Rio de Janeiru se stal předmětem mého zkoumání a porovnal jsem data z roku 2014 až 2016. Ze své podstaty se předpokládá, že na antuce se budou hrát dlouhé zápasy. Odskok míčku je vysoký, údery jsou pomalé a servis nehraje tak důležitou roli, jako na tvrdých površích. To znamená i zvýšené šance pro outsidery a nespornou výhodu pro atletické typy hráčů. Jenže pokud předpokládáme, že outsider nedostane nářez, jako nabídku dostaneme velmi nízký handicap, např. +1,5 gemu nebo +2,5 gemu v kurzech okolo 1.8-1.9. Takový sázka nemá příliš smysl, jelikož se může stát, že outsider překvapí v prvním setu, zvítězí 6:3 a následně dojde k otočce alespoň 3:6 a 4:6 a handicap může být proherní (v případě +1,5).

Proto mi přijde daleko lákavější sázka Počet setů 2,5+, u které kurzy většinou nejdou pod hranici 2.2 a mnohdy se vyšplhají až k 2.6-2.7. Získáváme tedy daleko lukrativnější kurz na defakto stejnou sázku. Možná se to zdá naivní, ale při pohledu na výsledky z výše zmíněného turnaje Rio de Janeiro je jasné, že se může jednat o velice zajímavou a profitovou investici.

Rio de Janeiro 2014
Počet zápasů celkem: 31
Počet zápasů, kde došlo ke 3 setům: 14

Rio de Janeiro 2015
Počet zápasů celkem: 31
Počet zápasů, kde došlo ke 3 setům17

Rio de Janeiro 2016
Počet zápasů celkem: 30 (článek psán v době probíhajícího finále)
Počet zápasů, kde došlo celkem 3 setům: 10 (u 3 zápasů došlo ke skreči)

Z následujících údajů plyne, že ačkoliv byl letošní ročník na třísetové bitvy slabší, v minulých ročních se míra třísetových zápasů pohybovala přibližně okolo 50% zápasů. Když uvážíme, jak vysoké jsou kurzy na příležitost tří setů v zápase, po aplikování flat stake metody je jasné, že dojde k čistému zisku.

Dále můžeme zvýšit ziskovost na této sázce tím, že pečlivě zanalyzujeme jednotlivé zápasy, vynecháme papírové jasné zápasy a můžeme z této sázky efektivněji profitovat.

Téměř totožný turnaj nás čeká tento týden v Sao Paulu. Stejné podmínky, stejní hráči a stejná možnost na úspěšné sázky na třísetové bitvy.

TIP: Pokud se v sázkové nabídce příležitost na počet setů neobjeví, můžete jí kompenzovat sázkou na Přesný výsledek zápasu. Jak na to? Předpokládejme, že si chcete vsadit 1000 Kč na Počet setů 2,5+ v zápase Nadal - Almagro. Tato příležitost v nabídce není. Jděte do nabídky zápasu a hledejte přesný výsledek. Vsaďte totožně 500 Kč na výhru Nadala 2:1 a 500 Kč na výhru Almagro 2:1. Z těchto kurzů se poté počítá i kurz na počet setů v zápase, takže jste si tímto nepřímo vsadili za 1000 Kč na Počet setů v zápase 2,5+!