ATP: Berdych vyzve světovou jedničku

Tomáš Berdych si poradil s Dolgopovem ve čtvrtém vzájemném utkání a v semifinále turnaje v Miami se střetne s Rafaelem Nadalem. Ten se probojoval přes Kanaďana Miloše Raoniče, se kterým ztratil poprvé v historii alespoň jeden set.

Rafael Nadal - Tomáš Berdych 1,18 - 4,75

Berdych si připsal v Miami 450. vítězství na okruhu ATP a na světovém žebříčku poskočí ze sedmého na páté místo, čímž vyrovná svoji dosavadní nejlepší bilanci. Nejlepší vystoupení v Miami zatím prožil v roce 2010, kdy skončil až ve finále na raketě Andyho Roddicka. Berdych hraje letos šestý turnaj a počtvrté si zahraje minimálně čtvrtfinále. 15/5 taková je jeho letošní bilance na tvrdém povrchu. Na Floridě zatím neztratil ani set a dá se se předpokládat, že minimálně jednu sadu by mohl uzmout i Nadalovi.

Vzájemná zápasová bilance hovoří jasně 18 - 3 pro Rafaela Nadala. Berdych dokázal Španěla porazit naposledy v roce 2006 na turnaji Masters v Madridu. Od té chvíle se pro něj stal doslova noční můrou, protože Nadal si připsal 15 po sobě jdoucích vítězství. Rafael Nadal z letošních 21 zápasů prohrál pouze dva a z náskokem vice než 2000 bodů mu patří prvenství v žebříčku ATP.