ATP Dubaj: Federer a Berdych potvrdí roli favoritů


Tenisová sezóna je v plném proudu a na programu jsou finálové fáze hned tří turnajů ATP - Buenos Aires, Acapulco a Dubaj. Český tenista Tomáš Berdych je ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji, kde je nejkvalitnější obsazení a čeká ho Ukrajinec Stakhovski.

Tomáš Berdych porazil Stakhovskiho na stejném turnaji před rokem jednoznačně po setech 6:2 a 6:1. Tentokrát by to pro Berdycha měl být těžší zápas, rok se spolu tihle dva tenisté neutkali a Stakhovski potvrzuje oproti minulému roku zlepšené výkony.

Na halovém turnaji v Marseille v minulém týdnu vypadl Stakhovski až v semifinále ve třech setech na raketě Francouze Gillese Simona. Ukrajinského tenistu trénuje bývalý skvělý francouzský hráč Fabrice Santoro a vypadá to, že tahle spolupráce je užitková. Stakhovski je navíc podobným typem tenisty jako Berdych.

Stakhovski dokázal v roce 2015 vyhrát dvanáct ze svých šestnácti dosavadních odehraných zápasů a prohrál pouze s opravdu kvalitními hráči, konkrétně Milošem Raoničem, Stanem Wawrinkou, Davidem Ferrerem a právě Simonem. S Berdychem má vzájemnou bilanci negativní 0:3 a je také jasným outsiderem.

Český tenista pokračuje v povedeném startu do letošní sezóny, v posledním hraném kole proti Bolellimu se dost natrápil a také diskutoval s rozhodčími, nakonec však zápas zvládl a po vítězství 2:1 se také v Dubaji podívá do čtvrtfinále. Potvrdí proti Ukrajinci roli favorita?

Tomáš Berdych vs Sergei Stakhovski

Neoblíbený soupeř ve čtvrtfinále čeká Richarda Gasqueta. S Rogerem Federerem prohrál už třináctkrát a pouze dvakrát dokázal zvítězit. Není tedy pochyb o tom, kdo je v dalším zápase favoritem. Federerova hra na rychlém povrchu je hodně ofenzivní a agresivní a to by měl být na Gasqueta recept.

Federer je odpočatý a hraje svůj první turnaj po Australian Open. Úvodní dvě kola proti Youžnymu a Verdascovi zvládl 2:0 na sety, zatímco Gasquet vždy ztratil set, nejprve proti Seppimu a také proti Bautista-Augutovi.

V patnácti odehraných vzájemných zápasech získal Gasquet proti Federerovi pouze šest setů, ale není se čemu divit. V dobách největší slávy byl Federer na tvrdém povrchu témř neporazitelný a podmínky v Dubaji jsou určené přesně na jeho míru. V loňské sezóně Federer porazil Gasqueta na turnaji v Miami a také v Davis Cupu, tentokrát je znovu nejpravděpodobnějším výsledkem stav 2:0.

Richard Gasquet vs Roger Federer

Nejlepší sázkové příležitosti:
Sázka na jistotu: Roger Federer zvítězí nad Richardem Gasquetem 2:0 na sety - 1.47
Sázka na riziko: Sergej Stakhovski vezme Tomáši Berdychovi set a prohraje 1:2 - 4.35