ATP: Vrchol tenisové sezóny se blíží, kdo zazáří na Turnaji mistrů?


Londýnský Turnaj mistrů se nezadržitelně blíží a osm nejlepších tenistů světa letošní sezóny se bude prát o prestižní titul, na který dosáhne pouze jeden. Není pochyb o tom, že famózní Novak Djokovič je na finálovém podniku sezóny největším favoritem, potvrdí svou pozici jednoznačného lídra žebříčku ATP?

Bezkonkurenční Novak Djokovič je znovu vládcem sezóny a ke spokojenosti mu chybí poslední krok, ovládnout Turnaj mistrů v Londýně, na kterém bude jasným favoritem. Hovoří o tom kurz na celkové vítězství 1.45, suverénně nejnižší ze všech osmi účastníků. Následuje ho Roger Federer s kurzem 5.00 a Andy Murray s kurzem 9.00.

Jediný český účastník pochopitelně patří spíše mezi outsidery, čemuž odpovídá kurz 21.00. Na postup ze základní čtyřčlenné skupiny je však v případě Berdycha kurz 2.33. Systém je stejný, jako v předchozích letech, tedy dvě skupiny po čtyřech účastnících, kde hraje každý s každým, dva nejlepší postupují do semifinále, kde se skupiny kříží proti sobě.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Přehlídka fantastických úderů už jistých účastníků Turnaje mistrů [VIDEO]

V první skupině s názvem skupina Stana Smitha se představí Tomáš Berdych společně se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, bývalou světovou jedničkou Rogerem Federerem a nevyzpytatelným Keiem Nišikorim. Dá se tedy rozhodně hovořit o skupině smrti.

Ve druhé s názvem skupina Ilieho Nastaseho si proti sobě zahrají Andy Murray, Stan Wawrinka, Rafael Nadal a David Ferrer. Jako první startuje skupina Sama Smithe, v neděli od 15ti hodin proti sobě hrají Djokovič s Nišikorim a večer pak Federer právě s Berdychem.

 

Berdycha tedy čeká nelehký úkol. Na nedávném turnaji v Paříži odehrál český tenista s Djokovičem vyrovnaný duel, ale to nic nemění na faktu, že s ním má silně nepříznivou vzájemnou bilanci 2 výher a 20 porážek. U Federera to není o moc lepší, dokázal ho porazit šestkrát z dvaceti zápasů a špatnou bilanci má také s Nišikorim, konkrétně 1:3.

Podaří se mu přepsat statistické neduhy a postoupit ze skupiny?

Na všechny zápasy Turnaje mistrů si můžete vsadit ZDE.