Australian Open 2015: Odhodlaný Murray chce na čtvrtý pokus vyhrát v Melbourne


Velké finále je tady! Hlava nehlava se v něm poperou o vítězství na úvodním grandslamovém turnaji nové sezóny Novak Djokovič a Andy Murray, světová jednička proti světové šestce. Kdo se bude v neděli radovat z vítězství?

Před ženském finále hovořily statistiky jednoznačně pro Serenu Williamsovou a vše se potvrdilo, když americká tenistka zvítězila nad Ruskou Marií Šarapovovou ve dvou setech. Nyní hraje vše do karet Djokovičovi, který má s Murraym pozitivní bilanci 16:8.

V páteční analýze na sobotní ženské finále jsme trefili sázku na počet es v zápase, ale riziko na to, že se v utkání nebude hrát jediný tiebreak nevyšlo, protože Serena zakončovala utkání právě po zkrácené hře.

Novak Djokovic vs Andy Murray


Očekávané finále Australian Open 2015 startuje v neděli tradičně v 9:30 našeho času. Oba tenisté proti sobě poprvé hráli před dvanácti lety a není tajemství, že na kurtu se znají skrz na skrz. Djokovič svou hrou nemůže Murrayho překvapit a stejné je to i naopak, a právě tohle dodává finále šmrnc.

V loňské sezóně byl ve vzájemných zápasech úspěšnější srbský tenista a Murray měl zejména problémy po fyzické stránce, letos se však zdá být v lepší formě a očekává se vyrovnané finále. Favoritem je pochopitelně světová jednička, což naznačují také kurzy naše a ostatních sázkových kanceláří.

Murray může těžit z toho, že Djokovič v podivném semifinále nasekal proti Wawrinkovi 50 nevynucených chyb, což je na jeho poměry neuvěřitelně vysoké číslo. Pokud Murray bude hrát čiště, soustředěně a odhodlaně jako v semifinále proti Berdychovi, určitě může uspět. Britský tenista má na svém kontě dva grandslamové tituly, z US Open 2012 a Wimbledonu 2013, nyní chce přidat třetí.

Fakt, že by se mělo jednat o vyrovnaný zápas je nezpochybnitelný a tak se jako velmi slušná sázková příležitost s kurzem 1.32 nabízí ta, že se v zápase odehraje více než 32.5 gamů. Třísetové finále si fanoušci nepřejí, chtějí vidět pořádnou bitvu s dramatickým rozuzlením.

Zdá se, že spolupráce Murrayho s trenérkou Amelie Mauresmovou mu přináší ovoce, i když byl zpočátku za své rozhodnutí kritizován. Na kurtu nyní vidíme klidnějšího a soustředěnějšího tenistu, který je hladový po úspěchu. Další věc, která hraje pro Murrayho je ta, že Djokovič je pod mnohem větším tlakem, do finále jde jako favorit.

I přes tento hlavní argument se ale určitě vyplatí zariskovat a vsadit si na to, že Murray v zápase uspěje, kurz 2.90 je minimálně hodně lákavý.

Nejlepší sázky
Jistota: V utkání se odehraje více než 32.5 gamů - 1.32
Risk: Murray nad Djokovičem zvítězí - 2.90
Zkouška: Murray zvítězí 3:1 na sety - 7.00