Berdych chce v osmifinále Wimbledonu vylepšit nepříznivou bilanci se Simonem


Šílené pondělí ve Wimbledonu nadešlo a v osmifinále dvouher máme dva české zástupce, paradoxně obě světová čísla šest. V ženské části je to Lucka Šafářová, kterou čeká duel proti nepříjemné Američance Coco Vandewegheové. Tomáš Berdych hraje proti dalšímu Francouzovi, Gillesu Simonovi.

Pro Tomáše je to třetí zápas proti francouzskému tenistovi ze čtyř hraných na letošním Wimbledonu. V prvním kole si poradil s Chardym, ve druhém s Mahutem, teď ho čeká o poznání těžší soupeř. Gilles Simon je dvanáctým hráčem světa, ale hlavně patří mezi Tomášovo méně oblíbené soupeře, což dokazuje negativní bilance 4:6 na zápasy.

Berdych se bude ohlížet zejména k poslednímu vzájemnému zápasu, letos v Rotterdamu rozdrtil Simona 6:2 a 6:1, ale to bylo na halovém turnaji. Traduje se, že tráva nepatří mezi oblíbené povrchy francouzského tenisty, ale první tři kola letošního Wimbledonu ukázaly něco jiného, Simon má navíc letos na trávě skvělou zápasovou bilanci 8:2. Na turnaji v Queen´s dokonce vyřadil Miloše Raoniče a nyní si brousí zuby právě na Berdycha.

Pozn.: "Manic Monday", jak se přezdívá wimbledonskému pondělí druhého týdne je tak nazváno proto, že se v jeden den hrají všechny osmifinálové zápasy dvouher mužů i žen.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Wimbledon: Monfils znovu baví londýnské publikum, Raonič má nejrychlejší servis [VIDEO]

Berdych má letos na trávě bilanci 5:1, před Wimbledonem odehrál ještě turnaj v Halle, na kterém vypadl ve čtvrtfinále na raketě Karloviče. Na Grandslamu se spolu Berdych se Simonem utkali jedinkrát, v roce 2006 na Australian Open zvítězil Simon 3:1 na sety. Na trávě spolu odehrají vůbec první vzájemný duel.

Podle kurzů je favoritem na postup do čtvrtfinále Tomáš Berdych, ale všechny statistiky dokazují, že se bude jednat o vyrovnaný duel, ve kterém by mohly rozhodovat maličkosti. Utkání začíná v pondělí jako třetí v pořadí na kurtu číslo 2, plánovaný začátek je kolem 16té hodiny.

Získá Federer rekordní osmý titul?

Stále se hovoří o formě Rogera Federera a o tom, zda má šanci zaútočit na svůj osmý wimbledonský triumf, čímž by se osamostatni na čele a stal se v tomhle ohledu nejúspěšnějším tenistou historie. V dnešním osmifinále ho čeká Španěl Roberto Bautista-Agut. Kurz na to, že Roger Federer vyhraje celý turnaj je 6.50.