Berdych cítí úspěch, získá první Grandslam?


Prohrál s ním sedmnáctkrát v řadě, v zápasech proti němu se mu nedařilo, nevycházelo mu nic a jeho hra mu nikdy neseděla. Nyní je vše zapomenuto. Tomáš Berdych zdolal ve čtvrtfinále Australian Open Rafaela Nadala ve třech setech a v rozhodující fázi turnaje cítí šanci.

O vítězství českého tenisty nad Nadalem toho bylo řečeno už dost. Nyní se zraky všech fanoušků Tomáše Berdycha upínají k semifinále, ve kterém nejlepší český tenista vyzve na souboj Andy Murrayho. Berdych zatím na turnaji neztratil ani jeden set, Murray pouze jeden v utkání s Dimitrovem, který předtím vyřadil Rogera Federera.

Semifinále je fáze, kterou Tomáš Berdych překonal na grandslamovém turnaji pouze jednou na Wimbledonu. Hodněkrát se mluvilo o tom, proč Berdych nedokáže na největších turnajích vyhrávat v závěrečných fázích a že už nikdy titul na Grandslamu nezíská. Může letos tyhle zvěsti vyvrátit?

Hovořilo se hodně o psychické stránce české jedničky, o tom, že zkrátka není dost dobrý a že mu chybí lepší pohyb, který hráči z nejužší světové špičky mají. Nejvíce se však mluvilo o tom, že Berdych prostě v závěrečných kolech turnaje nikdy nedokázal podat svůj optimální výkon. Proti Nadalovi to vyšlo a pokud to zopakuje ještě dvakrát, mohl by konečně prožít svůj největší tenisový úspěch.

V rozhovoru po zápase Berdych zavtipkoval o tom, že by si přál, aby druhé čtvrtfinále bylo hodně dlouhé. To se nestalo, Murray smetl Kyrgiose z kurtu ve třech setech a zápas trval ještě menší dobu, než v případě Berdycha s Nadalem. S britským tenistou má Berdych pozitivní bilanci 6:4 na vzájemné zápasy, ale jak ukázal předchozí duel, nemusí to nic znamenat.

Také Murray je totiž na turnaji skvělý a jeho pestrost hry je neuvěřitelná. Na začátku sezóny se zdá být v ideální formě. On už však svůj grandslamový úspěch zažil, nyní je řada na Berdychovi. Přesto sázkové kanceláře mírně favorizují Murrayho a my nejsme výjimkou. V Unibetu si na vítězství Murrayho můžete vsadit s kurzem 1.68, v opačném případě 2.18. Pokud věříte českému tenistovi, kurz to rozhodně není zanedbatelný a kdy jindy to zkusit, když ne nyní.