Černé koně Australian Open 2017


Los Australian Open je venku a už se čeká pouze na doplnění úspěšných kvalifikantů. Od pondělí 16. ledna budou brousit kurty v Melbourne ti nejlepší tenisti světa na prvním grand slamu nové sezóny. Minulý rok jsme se snažili předpovědět vítěze, letos se zaměříme na poměrně neznámé hráče, kteří v sobě ukrývají sílu, s kterou nepočítají ani soupeři, ani bookmakeři. Vybrali jsme 5 hráčů, kteří díky vstřícnému losu mají možnost udělat solidní výsledek na letošním Australian Open.

  • Hyeon Chung

Asijský tenis se nejen díky Keiovi Nishikorimu začíná rozrůstat a hráči nižšího vzrůstu již nejsou tolik znevýhodnění. Důkazem je toho teprve 20 letý Korejec Hyeon Chung, jehož kariéra nabrala raketových rozměrů v roce 2015. Aktuálně 104. hráč světa sice sbírá tituly převážně z challengerů, ale už stihl ukázat, že na grand slamech není otloukánek. Na US Open 2015 dostal Stana Wawrinku do 3 tie breaků a minulý rok zde uhrál s Novakem Djokovičem 9 gemů. Letos na něj byl los vstřícný a Renzo Olivo, který zatím uhrál výsledky pouze na antuce, by měl být jednoduchou kořistí pro útočně laděného Chunga.

  • Jordan Thompson

Tradičně obrovskou podporu na Aussie Open mají domácí hráči, někdy až nezdravě velkou. Všechny oči jsou upřené na Bernarda Tomice a Nicka Kyrgiose. My však chceme zmínit nenápadného šikulu Jordana Thompsona, který už je mazák na challengerech a nyní ho čeká šance prolomit první kolo Australian Open. Jeho soupeřem bude Joao Sousa, který ještě teď hraje turnaj 250 v Sydney, takže přijede do Melbourne rozehraný, ale v horkých podmínkách značně unavený. Thompson narazil na Sousu již v roce 2015, kdy padl po vyrovnaných setech. Po 3 titulech z challengerů v roce 2016 je čas ukázat svoji útočnou hru i a velkém podniku. Výhodou je pro něj menší mediální tlak a únava soupeře.

  • Daniil Medvedev

Talentovaní tenisti z Ruska vždy přichází jako neřízená střela. Po Mikhailovi Youzhnému se nedaří ani Andrejovi Kuznetsovovi nějak výrazně prosadit na grand slamech, a tak je řada na prozatím neznámém Daniilovi Medvedevovi. Ten hned z kraje roku 2017 ukázal, že nepotřebuje hrát turnaje nižší kategorie a kvalitou je rozhodně v první stovce, ne-li v padesátce. Na turnaji v Chennai prošel hladce až do finále, kdy padl s Robertou Bautistou Agutem. V prvním kole Australian Open bude jeho soupeřem kvalifikant, takže se očekává hladký postup do dalších fází.

  • Kyle Edmund

22 let, 45. místo v žebříčku a už má za sebou 3 zápasy Davis Cupu v nabitém týmu Británie nebo například osmifinále US Open. Kyle Edmund je neskutečně komplexní hráč, kterému nevadí žádný povrch. I přes jeho výšku má skvělý pohyb na kurtu a právem patří do elity v tak nízkém věku. Na Australian Open ještě druhé kolo neokusil, ale to by se mělo letos změnit, jelikož mu los přidělil upadajícího antukáře Santiaga Giralda. 

  • Pablo Carreno Busta

Naším tajným trumfem na celkově dlouhý běh na Australian Open je možná překvapivě Španěl Pablo Carreno Busta. Tomuto hráči veřejnost nedává téměř žádnou pozornost, přesto se velmi agresivně škrábe na záda samotnému Rafaelovi Nadalovi. Jejich hra je velmi podobná - precizní defenzíva, které však nechybí ani útočné údery na rychlejších površích. Carreno Busta zatím taktéž nepřešel v Melbourne první kolo, jenže letos je to pro 30. hráče světa téměř povinnost, když ho čeká kvalifikant. Čísla mluví za vše - Pablo v roce 2016 vyhrál tři podniky ATP 250 na třech různých površích - na antuce, na betonu a také v hale. To svědčí o jeho komplexnosti.

Těšíte se také na první velkou tenisovou akci roku 2017? Kdo bude podle Vás černým koněm? Podělte se o svůj názor v komentářích zde ↓↓↓