Čtveřice tenistů bojuje o finále French Open

Letošní grandslam na French Open spěje pomalu, ale jistě ke svému vrcholu. Po těžkých bojích v turnajovém pavouku je ve hře o tučnou prémii už pouze čtveřice tenistů.

Gulbis 6,75 - Djokovič 1,11

Hlavní dvorec Philipa Chatriera bude dějištěm prvního semifinálového střetnutí mezi světovou dvojkou Novakem Djokovičem a sebevědomým Lotyšem Ernestsem Gulbisem. Oba hráče se zatím na kurtech potkali pětkrát a Djokovič odešel poražen pouze jednou, když na svého soupeře nestačil před pěti lety v Brisbane. Jediný zápas na antuce spolu sehráli v roce 2008 na French Open a srbský favorit v něm zvítězil ve třech setech. Od té doby spolu více jak 3 roky nehráli.

Gulbis hraje v poslední době velmi dobře a je jistý v úderech. Při své cestě do čtvrtfinále měl největší problémy s Federerem, kterého přetlačil až v pětisetové bitvě. Tomáše Berdycha poté vyprovodil z kurtu v relativně krátkém čase (3:0). Na Novaka Djokoviče dnes ovšem stačit nebude. Dokáže mu ale uzmout alespoň jeden set. Doporučujeme tedy, kromě vítězství Djokoviče, vsadit zajímavý kurz 1,86 na 4 a více setů v zápase.

Nadal 1,13 - Murray 6,25

První muž žebříčku ATP uhájí svou pozici pouze pokud získá v Paříži titul. S tím má však rodák z Mallorky bohaté zkušenosti, neboť zde triumfoval už osmkrát. Jeho bilance na pařížském grandslamu je neuvěřitelná 64 - 1 a neprohrál zde už 33 utkání v řadě. Španěla dnes čeká Andy Murray se kterým má příznivou bilanci 14 - 6 a v pěti duelech hraných na antuce s ním ztratil pouhé 2 sety. Před 3 týdny v Římě musel Nadal otáčet s Britem nepříznivý vývoj, ale nakonec si poradil.

Od zápasu se očekává velmi fyzicky náročná bitva plná dlouhých výměn. Zápas se tedy protáhne a vy vsaďte kurz 1,87 na to, že zápas potrvá více jak 181 minut 30 sekund.