Evropské halové turnaje. Poslední šance na zajímavé Over/Under sázky


Tenisová sezóna se rozproudila ve velkém stylu. Ani jsme se nenadáli a je za námi Australian Open, které nakonec opravdu suverénně ovládl Novak Djokovič. Tím ale šance na výhry v tenisových zápasech neskončily, ba naopak! V Jižní Americe se pomalu ale jistě rozjíždějí pravidelné antukové challengery a v ekvádorském Quitu startuje tzv. Golden Swing, čili série antukových turnajů ATP 250-500. Nás však budou zajímat lákavější turnaje, a to halové podniky s rychlým povrchem, konající se v Evropě a Severní Americe.

Proč zrovna halové turnaje? Čekají nás totiž poslední týdny, než se antukové turnaje přesunou do Evropy. Mezitím si můžeme vychutnávat agresivní tenis hráčů se skvělým servisem a hrou na síti. Pro sázkaře to znamená poslední šance, jak vyhrávat tikety s událostmi na počet gemů v zápasu či prvním setu.

Všeobecně jsou tvrdé povrchy vhodné pro sázky, kde předpokládáme hru bez brejků. Halové prostředí však ještě umocňuje výhodu "servismanů", jako jsou John Isner, Milos Raonic, Marin Cilic a desítky dalších. Pokud proti sobě nastupují hráči vybavení solidním servisem, očekává se delší zápas s minimem možností na brejk. Často je však opomíjena sázka na počet gemů v prvním setu, zejména 9,5 gemu +. Zde stačí, aby jeden z hráčů vyhrál set s maximálně jedním brejkem, ideálně tedy 6:4 a sázka je vítězná.

Momentálně se naskýtá velká příležitost na tyto sázky. V plném proudu jsou totiž 2 turnaje ATP 250, a to ve francouzském Montpellieru a v bulharské Sofii. Zatímco turnaj ve Francii je již tradičním, v Sofii se odehrává premiérový turnaj ATP, který nahradil halový turnaj v Záhřebu. Dále stojí za povšimnutí také challenger v Dallasu, který disponuje taktéž velmi rychlých povrchem.

Nyní již ke konkrétním příležitostem. V Montpellieru nás čeká souboj dvou protagonistů halového tenisu. Domácí Nicolas Mahut vyzve Janna Lennarda Struffa z Německa. Oba hráči mají agresivní servis a méně účinný return, takže se dají očekávat krátké výměny, kde budou rozhodovat maličkosti a třeba i tie-break. Unibet aktuálně nabízí krásný kurz 1.76 na příležitost 22,5 gemu +. Aby tato příležitost vítězná, stačí dva vyrovnané sety, například 7:6 a 6:4. U těchto tenistů je velká pravděpodobnost, že minimálně oba sety budou vyrovnané. U takových zápasů také bývá zvykem, že první sada může dojít až do tie-breaku. Ještě výhodnější je pak možná investice do kurzu 1.6 na příležitost Počet gemů v prvním setu 9,5+!

VIDEO: Nicolas Mahut v nejdelším zápase historie

Podobné podmínky jsou pro hráče připraveny v Sofii a také tam můžeme najít zápasy mezi vyloženými servismany. Víc typický zápas, než Adrian Mannarino vs. Evgeny Donskoy, již ani nemůže být. Oba hráči se specializuji na tvrdý povrch a na halu obzvlášť. Adrian Mannarino je navíc levák, čímž má ještě větší výhodu při vlastním servisu. Zde již Unibet nabízí o gem výše položenou hranici, ale o to výhodnější kurz. Na počet gemů 23,5+ můžeme získat kurz 2.16 a výherní tiket se objeví například při výsledku 7:6 a 7:5, takže opět stačí dva vyrovnané sety, což u těchto hráčů můžeme očekávat. Na to, že v prvním setu uvidíme alespoň 10 gemů má Unibet také skvělý kurz, a to 1.78!

To nejsou zdaleka jediné utkání, kde je vysoká pravděpodobnost velkého počtu gemů v zápase. Proto jsou následující týdny dobrým obdobím pro sázkaře, kteří rádi investují do tenisu. Halové turnaje budou dále probíhat také v Marseille, v Memphisu či Rotterdamu, kde bude obhajovat tradičně skvělé výsledky Tomáš Berdych! Buďte na pozoru a nezmeškejte skvělé kurzy, které Unibet na tyto příležitosti nabízí!