French Open na pořadu dne, zamíří Berdych ke hvězdám?


Nejlepší český tenista Tomáš Berdych vystoupal poprvé v kariéře na čtvrté místo žebříčku ATP a stal se čtvrtým českým tenistou, kterému se něco podobného podařilo. Před ním to dokázali pouze Jan Kodeš, Petr Korda a Ivan Lendl.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Přímák Míry Bosáka: You´ll never walk allone…

Berdych je tak na stejné pozici jako Petra Kvitová v žebříčku WTA a to z nás dělá tenisovou velmoc. Dva tenisty v TOP 5 nemá žádná jiná země. Navíc forma Tomáše Berdycha i Petry Kvitové je před druhým grandslamovým turnajem sezóny skvělá a můžeme se tak těšit na zajímavý turnaj.

Na celkové vítězství na French Open Berdych mezi favority nepatří, vždyť turnaj v Paříži je jeho nejméně oblíbeným Grand Slamem. I přesto si letos klade velké cíle a rád by se dostal minimálně do semifinále. V případě postupů mezi nejlepší čtyři muže turnaje je na tom letos Tomáš skvěle a zde už je šance reálnější, což naznačuje také kurz 5.00 na to, že Berdych skončí v nejlepší čtyřce.

Za poslední rok sice získal Berdych pouze jeden titul na okruhu ATP (Stockholm), ale pod novým koučem Dani Valleverdum ožil a na devíti dosavadních turnajích byl vždy minimálně ve čtvrtfinále a sedmkrát v semifinále. Stále se však mluví o tom posledním, co Berdychovi k jeho hvězdné kariéře schází. Musí udělat poslední krok, porazit tři nejlepší hráče světa a získat svůj první grandslamový titul v kariéře. Podaří se mu to?

Na French Open je hlavním favoritem suverén letošní sezóny Novak Djokovič s kurzem 1.80 na celkové prvenství a hodně nízkých 1.10 na postup do semifinále. Rafael Nadal se po vleklých problémech se zraněními v Paříži představí a favoritem číslo dva bude pouze z důvodu, že je historickým rekordmanem v počtu získaných titulů na French Open a na antuce dříve neporaženým tenistou. Nadal může získat svůj jubilejní desátý titul s kurzem 4.00.

Mezi další favority patří Andy Murray, Kei Nišikori, Roger Federer, Stan Wawrinka, David Ferrer a pak už právě Tomáš Berdych.

Kvitová chce uspět na dalším Grandslamu

Dalším želízkem v českém ohni je taktéž čtvrtá tenistka na světě Petra Kvitová. Ta před nedávnem vyhrála prestižní podnik v Madridu a naznačila, že by antukové sezóna z její strany mohla být dobrá. Kvitová bude na turnaji favoritkou číslo pět s kurzem 11.00 na celkové vítězství a 2.15 na postup do semifinále. Hlavní favoritkou turnaje bude podle očekávání Američanka Serena Williamsová.