Jak do semifinále? Porazit Novaka Djokoviče ve dvou setech


Na Turnaji mistrů dnes vrcholí skupina Sama Smithe, ve které se rozhodne o druhém postupujícím po Rogeru Federerovi. V podobné situaci, jako byla na Turnaji mistryň Petra Kvitová, je tentokrát také Tomáš Berdych. I po dvou porážkách má šanci na postup do semifinále.

Klíč je podobný, jako v případě Petry Kvitové, která musela čekat ještě na pomoc své kamarádky Šafářové, ale Tomáš má tu výhodu, že už bude vědět, jak na tom je. Federer hraje totiž s Nišikorim už odpoledne a v případě úspěchu švýcarského tenisty bude jasné, že českému tenistovi bude stačit dvousetové vítězství přímo k postupu. Bohužel pro něj, jsou to dva sety proti světové jedničce Novaku Djokovičovi.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Neuvěřitelně pestrá hra Rogera Federera slavila úspěch proti světové jedničce [VIDEO]

V roce 2015 se Berdych utkal s Djokovičem celkem třikrát, všechny tři zápasy prohrál a v nich dokázal získat dva sety. Nyní musí dvě sady získat hned za sebou. Celkově má s Djokovičem Tomáš Berdych hodně negativní bilanci dvou výher a dvaceti porážek, dnes ji potřebuje vylepšit a klíčové utkání začíná ve 21:00.

Pozitivní je, že na rozdíl od předchozích let byly všechny letošní vzájemné bitvy dost vyrovnané. Jenže jak sám Berdych prohlásil, hrát s ním vyrovnané utkání je jedna věc, ale porazit ho je věc druhá a naprosto rozdílná, navíc mnohem těžší. V roce 2015 prohrál Djokovič pouze šest zápasů a to je hodně děsivá bilance.

Novak Djokovič vs. Tomáš Berdych

Djokovič by se za normálních okolností strachovat neměl, na Berdycha hrát umí a zápasy proti němu zvládá na jedničku. Nyní je ale v rozdílné situace, je pod mnohem větším tlakem, než český borec a to by mu mohlo trochu svazovat ruce, naopak Berdych nemá co ztratit. Je to však jen malý důvod, proč věřit Berdychovi, protože jestli je někdo na okruhu známý svou psychickou vyrovnaností, je to právě srbský tenista.

Není pochyb o tom, že na základní čáře nemůže Berdych s Djokovičem soupeřit a tak bude muset vymyslet jinou taktiku, než na kterou je zvyklý. Něco podobného předvedl ve vzájemném zápase s Djokovičem Roger Federer, otázkou je, zda je Berdych vůbec schopný zahrát tak pestrou hru jako Švýcar.

Federer tedy ukázal Berdychovi cestu, ta ale bude hodně složitá. Dál není o čem hovořit, naprosto jednoznačným favoritem je Djokovič s kurzem 1.07 na vítězství, což je u dvou hráčů světové desítky hodně nízké číslo a ještě na Turnaji mistrů. Tak moc věří sázkové kanceláře dominanci Srba.

Pokud Berdych prohraje první sadu, asi už nebude pochyb o tom, že utkání do vítězného konce nedotáhne. Proto se při risku vyplatí spíše rovnou vsadit na to, že Berdych utkání zvládne ve dvou setech s vysokým kurzem 16.00. Troufnete si na to?

Na všechny zápasy Turnaje mistrů v Londýně si můžete vsadit ZDE.