Mistr Djokovič vyrovnal svůj rekord [VIDEO]


Další tenisový turnaj série Masters je za námi, v Šanghaji se z vítězství radoval Novak Djokovič, který hraje v současnosti ve skvělé formě a díky vítězství získal svůj pátý titul z turnajů série Masters v letošní sezóně. Vyrovnal tak svůj vlastní rekord z roku 2013. 

Podobný počin se povedl už jen Rafaelu Nadalovi, ten to dokázal v roce 2011. Djokovič prodloužil svou sérii neporazitelnosti na sedmnáct zápasů, v Šanghaji dokázal ve finále zdolat Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 2:0 na sety (6:2, 6:4) a proti tomuto soupeři si připsal už čtrnácté vítězství.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Nadal pokořil Karloviče, v jednom gamu předvedl tři neuvěřitelně totožné returny [VIDEO]

Světová jednička Djokovič potvrzuje, že v současnosti je jednoznačně nejlepším tenistou světa. Z letošních čtrnácti turnajů hrál hned třináctkrát finále, devětkrát se radoval z titulu, před Šanghají vyhrál také Australian Open, Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Řím, Wimbledon, US Open a Peking.

V Šanghaji dokázal Novak zvítězit už potřetí, celkem má na svém kontě famózních 25 titulů z turnajů série Masters 1000, tímto překonal také legendárního Rogera Federera. Tento rekord ale drží někdo jiný, Rafael Nadal má na svém kontě 27 titulů. Právě španělský tenista se ke konci týdne dozvěděl, že má jistou účast na Turnaji mistrů, podobně se zadařilo také Tomáši Berdychovi, který se na nejprestižnějším Masters turnaji představí už pošesté v řadě.

Letošní turnaj v Šanghaji nabídl řadu fantastických zápasů a hlavně povedených výměn. Na ty nejlepší se můžete podívat v přiloženém videu, některé opravdu stojí za to.

VIDEO: Nejlepší výměny v Šanghaji 2015