Motivační notičky Andy Murrayho - jednodušší je nejlepší


Máme tu jeden vzácný pohled do mysli jednoho z nejlepších tenistů světa, Brita Andy Murrayho. Jeden nizozemský novinář 13. února narazil na poznámky, které si pro sebe psal sám britský tenista, jednalo se o vlastní motivační zprávy.

"Buď hodný sám k sobě, vydej ze sebe to nejlepší, buď intenzivní na nohou, buď aktivní v průběhu každého bodu". To je jen základní výčet poznámek Andy Murrayho, který si podle všeho vystačí s heslem, že jednodušší je nejčastěji také nejlepší.

Vypadá to, že Murray si sám sobě dělá motivačního psychologa, poznámky vznikly během turnaje v Rotterdamu, na kterém vypadl Murray ve čtvrtfinále na raketě Francouze Gillese Simona. Paradoxně se výčet objevil právě před zápasem se Simonem, ale je pravděpodobné, že vznikl dříve.

TENNIS-NED-ATP-AMRO : News Photo

Nyní se nabízí otázka, zda by soupeři nemohli Murrayho poznámky využít proti němu? Řada hráčů o tom určitě spekulovat bude, ale pravda je taková, že nikoliv. Jedná se opravdu o hodně specifické notičky, ze kterých nelze vyčíst vůbec nic. Murray si jen zkrátil dlouhou chvíli zajímavou motivační chvilkou. Jedná se o záležitosti, které trenéři do svých svěřenců ládují od mala.

Vnitřní motivace je tajemstvím každého hráče a sportovce. Zatímco jejich technické a taktické stránky jsou vidět, co se děje přímo v hlavách hráčů, to zná jen skupina nejbližších důvěrníků a v tom je právě síla psychiky ve sportu.

Murray sice zápas se Simonem prohrál, ale stále dokazuje, že patří mezi nejlepší tenisty světa a v kariéře toho dokázal už hodně. Dvojnásobný grandslamový šampion znovu ukázal, jaký přístup k tenisu má a díky čemu se dokázal dostat až na tuhle úroveň. Pochopitelně stále není úplně jasné, zda výčet psal sám Murray, nebo třeba jeho trenér či matka.

TENNIS-AUS-OPEN : News Photo

Výčet motivačních poznámek z dílny Andy Murrayho na Twitteru:

Unibet již nabízí kurzy na vítěze druhého grandslamového turnaje letošní sezóny, pařížské French Open. Murray je nyní pátým favoritem na vítězství s kurzem 21.00. Před ním jsou Rafael Nadal s kurzem 2.15, dále Novak Djokovič (2.38), Stanislas Wawrinka (13.00) a Roger Federer (16.00).