Nadal pokořil Karloviče, v jednom gamu předvedl tři neuvěřitelně totožné returny [VIDEO]


Rafael Nadal se pokouší dostat zpět do své bývalé formy a na turnaji série Masters v Šanghaji ukázal, co umí. Ve druhém kole dokázal po veliké bitvě porazit dlouhána Karloviče a na konci první sady ukázat své nesporné kvality, v jedné hře předvedl tři famózní returny.

Nadal si poradil s Karlovičem po setech 7:5, 6:7, 7:4 a v osmifinále se střetne s devátým hráčem světa, Milošem Raoničem. Nadalovi se po nevydařeném vystoupení na US Open nyní daří, v Davis Cupu sice prohrál na raketě Fabia Fogniniho 2:3, ale na turnaji v Pekingu dokázal postoupit do finále.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Trauma soupeře? Děti z barcelonské La Masie předvedly fantastický kousek [VIDEO]

Tam neuspěl a dostal od světové jedničky Novaka Djokoviče pořádně naloženo. Nyní se snaží na své výkony z Pekingu navázat právě v Šanghaji, v žebříčku ATP už se Nadal posunul do elitní desítky, konkrétně na sedmé místo a ještě bude bojovat o účast na Turnaji mistrů.

Zmiňovaná situace přišla za stavu 5:4 pro Karloviče v prvním setu a v jeho dalším průběhu byla naprosto klíčová. Nadal totiž díky ní odvrátil hrozbu ztráty prvního setu, který nakonec dokázal získat pro sebe, když vyhrál tři hry v řadě.

Karlovič servíroval svou největší zbraní na vítězství v první sadě, ale místo tradičních es či poloes ho tentokrát Nadal skvěle vychytal, třikrát za sebou skvělým způsobem na dlouhou ruku dokázal míček udeřit dostatečně rychle tak, že letěl přesně do hřiště a navíc do míst, kam Karlovič dosáhnout nemohl. Není divu, že se Nadal ze svého povedeného kousku radoval. Podaří se mu něco podobného i proti Raoničovi?

Trojitý super-return v podání Rafaela Nadala:

Hewitt na dvacátém Australian Open

Bývalá světová jednička, Australan Lleyton Hewitt, si zahraje už na dvacátém domácím grandslamu s názvem Australian Open. Už je prý jasné, že to bude jeho poslední účast na tomto turnaji, kde drží rekord v počtu startů a pořadatelé mu chystají rozlučku.