Neuvěřitelně pestrá hra Rogera Federera slavila úspěch proti světové jedničce [VIDEO]


Tenisový Turnaj mistrů dokazuje svou jedinečnost. Osm nejlepších hráčů světa letošní sezóny se předhání v tom, kdo předvede na turnaji lepší úder. Příliš se zatím nedařilo Tomáši Berdychovi, naopak skončila série Novaka Djokoviče v počtu vyhraných zápasů v řadě, ukončil ji Roger Federer.

Tomáš Berdych už ve skupině smrti nemá moc šancí na postup, po porážkách s Federerem a Nišikorim by musel zdolat Novaka Djokoviče a ještě doufat, že Roger Federer zdolá Keie Nišikoriho ve dvou setech. I přesto se může Berdych chlubit parádním úderem, jedinečný prohoz se mu povedl právě v utkání s japonským tenistou.

Tomáš Berdych a jeho neuvěřitelný prohoz:

Kei Nišikori se nenechal od Berdycha zahanbit a v jedné z výměn předvedl skvělý lob, který byl zároveň vítězným úderem. Utkání mezi Nišikorim a Berdychem bylo hodně vyrovnané, více štěstí měl ve finále japonský borec.

Federer vítězstvím utnul Djokovičovu vítěznou sérii, která čítala 23 zápasů v řadě a 38 zápasů v hale v řadě, zároveň se stal prvním postupujícím do semifinále. Rázem se 34 letý legendární tenista zařadil spolu s Djokovičem na hlavního adepta zisku titulu na Turnaji mistrů 2015. Ve středu jsou na programu dva zápasy druhé skupiny, konkrétně utkání mezi Rafaelem Nadalem a Andy Murraym, dále zápas mezi Davidem Ferrerem a Stanem Wawrinkou, tedy zápas dvou poražených.

Ve čtvrtek se hrají zbylé zápasy skupiny Sama Smithe, ve kterých se rozhodne o druhém postupujícím do semifinále.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

ATP: Vrchol tenisové sezóny se blíží, kdo zazáří na Turnaji mistrů?

Roger Federer uspěl v utkání proti Djokovičovi zejména díky pestré hře, o čemž se Srb zmínil také na pozápasové tiskové konferenci. Federer měnil hru z forhandu na bekhend, házel skvělé krosy i kraťasy a Djokovič měl překvapivě s jeho stylem hry problémy. K tomu kupil na svůj vkus až příliš mnoho nevynucených chyb a byla z toho porážka ve dvou stech.

Fantastická změna rytmu hry a kraťasy Rogera Federera: