Odveta za loňský rok? Federer vyzve ve finále v Indian Wells Djokoviče


V neděli večer vyvrcholí "pátý" Grandslam sezóny, turnaj v Indian Wells, jak je tenhle podnik série Masters někdy přezdíván. Znovu po roce se v něm utkají Novak Djokovič s Rogerem Federerem, před rokem zvítězil ve třech setech srbský tenista, bude se historie opakovat?

Dvě tenisové hvězdy současnosti se proti sobě utkají podruhé během tří týdnů, finále v Indian Wells začne ve 21 hodin našeho času. Roger Federer se zapsal do historie BNP Paribas Open nejen svými čtyřmi tituly, ale také byl účastníkem nejlepší výměny v historii turnaje, kterou odehrál s Australanem Lleytonem Hewittem před deseti lety.

Výměna Federera s Hewittem v Indian Wells v roce 2005

Na nedávno skončeném turnaji v Dubaji byl úspěšnější švýcarský tenista, na rychlém povrchu dokázal porazit Djokoviče 2:0. Nyní více podmínky vyhovují právě srbskému tenistovi a odpovídají tomu také kurzy sázkových kanceláří, podle všeho by se měla opakovat historie z loňské sezóny, Djokovič by měl těsně zvítězit.

Jenže, to jsou kdyby. Federer hraje ve skvělé formě a stále dokazuje, že do starého železa nepatří ani náhodou. Oba tenisté jdou do svého osmatřicátého vzájemného utkání a bilanci mají velmi vyrovnanou. Dvacetkrát zvítězil Federer, sedmnáctkrát Djokovič.

Pro Djokoviče nyní hraje prim pomalejší povrch v Indian Wells. Posledních třináct vzájemných zápasů na pevném povrchu dopadlo v devíti případech vítězstvím Novaka Djokoviče. Povrch nahrává více defenzivnímu stylu hry, který je bližší Djokovičovi, vítězné údery jsou v tomto případě mnohem náročnější.

Novak Djokovic vs Roger Federer

A je tu více výhod. Indian Wells je známo také díky svému nárazovému větru a Djokovič je dlouhodobě považovaný za nejlepšího hráče na světě, který se umí vyvarovat s větrnými podmínkami. Na turnaji letos oba tenisté neztratili jediný set, Djokovič ve finále porazil Murrayho, Federer si poradil s Raoničem, předtím také s Tomášem Berdychem.

Další malou výhodou pro Djokoviče by mohl být fakt, že čtvrtfinálové utkání proti Tomicovi nehrál, australský tenista zápas skrečoval a Srb by tak měl mít více sil, pokud se utkání protáhne. Mezi ty nejzajímavější sázkové příležitosti určitě patří ty na délku duelu. Očekává se hodně vyrovnaný zápas, takže se nabízí možnost toho, že se utkání odehraje nejenom ve třech setech, ale také bude delší než 110,5 minut. U druhé varianty je vypsaný nadějný kurz 2.10.

Loňské finále trvalo 132 minut a i tentokrát očekáváme dlouhé výměny, ve kterých bude Djokovič trpělivě čekat na Federerovu chybu. Zvedne Švýcar nad hlavu pátý titul z Indian Wells, nebo Srb svůj čtvrtý?

Nejlepší sázka

Zápas se rozhodne ve třech setech - 2.32