Španělské čtvrtfinále na French Open


Čtvrtfinále French Open, letošního druhého Grand Slamu, dnes odpoledne fanouškům nabídne pikantní španělský duel mezi obhájcem titulu Rafaelem Nadalem a Davidem Ferrerem.

Ti si tak zopakují vzájemný duel z loňského roku, kdy se proti sobě postavili ve finále. V tom si poměrně suverénně počínal Rafael Nadal, který svého kolegu z Daviscupového týmu porazil jednoznačně ve třech setech, když ztratil pouhých 8 her.

Nadal svým „domácím“ turnajem, který celkem ovládl již osmkrát, prochází hladce i letos, kdy ještě neztratil ani set. Až nyní ale stojí proti hráči první světové desítky a až teď ho tedy čeká první náročnější test. Stejně tak David Ferrer neměl na cestě do čtvrtfinále výraznější problémy. Ve všech dosavadních zápasech ztratil pouhý jeden set.

Poslední vzájemný zápas obou hráčů dopadl, možná trochu překvapivě, lépe pro Davida Ferrera. Ten si s Nadalem poradil ve čtvrtfinále turnaje v Monte Carlu v poměru 2:0 na sety. V celkové bilanci si však vede jednoznačně lépe první hráč žebříčku ATP Nadal, který z třiceti zápasů proti Ferrerovi vyhrál ve 22 případech. Tuto dominanci potvrdí i nyní v Paříži. Doporučujeme vsadit možnost vítězství Rafaela Nadala s handicapem -6,5 her (kurz 1,88).

Ve vzájemných zápasech také málokdy vidíme dojít set až do zkrácené hry. Ve 46 setech, které proti sobě oba hráči sehráli, se jich pohých pět rozhodlo v tiebreaku. Možnost méně než 0,5 tiebreaků s kurzem 1,67 se tak jeví velmi reálně.