Startuje "pátý" Grandslam sezóny, turnaj v Indian Wells


V kalifornském Indian Wells právě začal nejkvalitnější turnaj série Masters na tenisovém okruhu. Poblíž Palm Springs bude nyní celá řada tenistů a tenistek bojovat o titul na "pátém" grandslamovém turnaji sezóny, jak se také turnaji v Indian Wells někdy přezdívá.

Marcos Bahdatis vs Jiří Veselý

V noci ze čtvrtka na pátek čeká na svůj duel český tenista Jiří Veselý, který si na turnaj přijel spravit chuť po nevydařeném vystoupení v Davis Cupu. Na úvod však čeká Veselého silný oříšek, Kypřan Marcos Baghdatis je tenistou s velikými zkušenostmi z podobných turnajů a je také favoritem utkání.

V žebříčku ATP je na tom sice Jirka Veselý lépe, ale na vzájemné zápasy vede Kypřan 2:0, český tenista navíc po slušném vstupu do sezóny není v ideální formě. Na Australian Open, turnajích ATP v Sao Paulu, Rio de Janeiru a Buenos Aires vždy vypadl v prvním kole, neuspěl ani v Davis Cupu proti Tomicovi.

Zlomí Jiří Veselý černou sérii a podaří se mu proti Baghdatisovi uspět? Na vítězství českého tenisty je vypsán kurz 2.32, na vítězství v prvním setu pak 2.20.

Borna Coric vs Andreas Haider-Maurer

Chorvatský tenista Borna Čorič musel projít přes dvě kvalifikační kola, aby se dostal do hlavní fáze turnaje. V prvním kole ho čeká Rakušan Andreas Haider-Maurer a bude se jednat o vůbec první vzájemné utkání těchto dvou borců na okruhu ATP.

Ve druhém kvalifikačním kole měl Čorič problémy s kotníkem, ale nakonec porazil Fratangela 2:1 na sety a měl by být připraven na první kolo. Haider-Maurer se může v posledních týdnech chlubit velmi slušnou formou, na turnajích dokázal porazit Haaseho, Robreda, Souzu a uspěl také v Davis Cupu proti Lindellovi a Ymerovi. 

Právě účast v Davis Cupu by však mohla být pro Haider-Maurera nevýhodou, Čorič je v místě turnaje téměř o týden déle a navíc rozehraný z kvalifikačních kol, na povrch měl možnost se adaptovat mnohem lépe než jeho rakouský protivník. To všechno jsou faktory, které v tenise hrají velikou roli.

Nejlepší sázky
Jistota: Dolgopolov si poradí s Dančevičem - 1.20
Riziko: Haider-Maurer porazí Čoriče - 2.50

V loňském finále v Indian Wells jsme měli možnost vidět souboj Rogera Federera a Novaka Djokoviče se šťastným koncem pro Srba. Oba znovu patří mezi hlavní favority. Na Djokovičovo vítězství na turnaji si můžete vsadit s kurzem 2.10, na Federerovo 4.50