US Open vstoupilo do své závěrečné části, stane se Wawrinka znovu hrdinou?


Poslední grandslamový turnaj sezóny US Open vrcholí. Na programu jsou ženské i mužské semifinálové duely a až na malé výjimky jsou podle očekávání. Atraktivní švýcarské semifinále uvidí fanoušci v duelu mezi Stanem Wawrinkou a Rogerem Federerem. Oba dva zničili své čtvrtfinálové soupeře a očekává se vyrovnaná bitva.

Stan Wawrinka se se svým čtvrtfinálovým soupeřem nepáral. Kevin Anderson překvapivě v osmifinále vyřadil Andy Murrayho a očekával se tak vyrovnaný zápas. Wawrinka však lépe zvládal závěry setů a po sadách dvakrát 6:4 a jednou 6:0 postoupil zaslouženě do semifinále. Federer porazil přemožitele Tomáše Berdycha, Francouze Richarda Gasqueta také ve třech setech, 6:3, 6:3 a 6:1.

Na vzájemné zápasy vede jednoznačně Roger Federer 18:3, ale Wawrinka letos porazil Federera v tom nejdůležitějším duelu, ve čtvrtfinále French Open. Nyní má Federer šanci svému soupeři tuhle porážku vrátit ještě o kolo dál, na jiném Grand Slamu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

5 nejslavnějších gólů Wayna Rooneyho v reprezentaci [VIDEO]

Roger Federer je také favoritem s překvapivě nízkým kurzem 1.32. Mnohem více se vyplatí vsadit si na Švýcara Wawrinku s kurzem 3.34. Zápas bude vyrovnaný a budou v něm rozhodovat maličkosti. Wawrinka navíc ukázal, že je znovu ve famózní formě a chce si dojít pro účast ve finále, přitom podruhé v sezóně porazit svého kamaráda na Grand Slamu. Podaří se mu to?

Druhé mužské semifinále k sobě svedlo světovou jedničku Novaka Djokoviče a loňského vítěze US Open Marina Čiliče, který má tenhle turnaj obzvlášť v oblibě a pro leckoho bylo překvapením, že se znovu dostal až do semifinále. V něm je však jasným outsiderem a odpovídají tomu také kurzy. Na cestě do semifinále ztratil Čilič pět setů, zatímco Djokovič pouze dva. Čiliče navíc straší vzájemná bilance 0:13 v jeho neprospěch.

Je to jasné, kurz 6.75 staví Čiliče do role jednoznačného outsidera. Mezi oblíbené sázkové příležitosti by mohla patřit ta na zisk prvního setu, kde má Čilič mnohem větší naději, risknete to s kurzem 3.65?

Serena Williasová při svém čtvrtfinálovém duelu proti sestře:

Do ženského semifinále se podle očekávání dostaly světová jednička s dvojkou, tedy Serena Williamsová a Simona Halepová. Pochopitelně se neutkají spolu, ale čekají je italské soupeřky. Serena Williamsová útočí na kalendářní Grand Slam (zisk všech čtyř grandslamových turnajů v jedné sezóně) a utká se v semifinále s Robertou Vinciovou, 43. hráčkou žebříčku WTA.

Simona Halepová poprvé v kariéře postoupila do semifinále US Open a čeká ji čtvrtfinálová přemožitelka Petry Kvitové, Italka Flavia Pennettaová. V obou případech jsou pochopitelně favoritkami výše postavené hráčky v žebříčku. Halepová však má s Pennettaovou negativní zápasovou bilanci 1:3 a zde se očekává veliký souboj. Na vítězství italské tenistky je vypsán kurz 3.50, v případě Halepové je to 1.29.

Jednoznačnější by podle kurzů mělo být druhé semifinále. Williamsová má s Vinciovou kladnou bilanci 4:0 a nikdy s ní neprohrála. Letos se utkaly už ve čtvrtfinále turnaje v Torontu, kde zvítězila Williamsová 2:0 na sety. Kurz na vítězství domácí hráčky ani nestojí za řeč. Pokud chcete zariskovat a věříte italské raketě, je to s kurzem 11.00 na vítězství a 6.40 na vítězství v prvním setu.