Uspějí Berdych s Plíškovou v Indian Wells?


Třicetistupňová vedra v kalifornském Indian Wells pokračují a tenisté si užívají parádní atmosféru na prestižním turnaji série Masters. Už do třetího kola postoupil nejlepší český tenista Tomáš Berdych, v ženské části pavouka si osmifinále vybojovala Karolína Plíšková.

V Indian Wells panuje nádherné počasí a na BNP Paribas Open se dostáváme do druhé poloviny turnaje. V přiloženém tweetu níže můžete vidět Tomáše Berdycha na jednom z tréninků.

Ve třetím kole čeká českého tenistu 44. hráč světa, Američan Steve Johnson. Ten si v úvodních kolech připsal skalpy Granollers-Pujola a Karloviče, nyní ho čeká soupeř ještě jiného kalibru. Tomáš byl nasazen rovnou do druhého kola, ve kterém podruhé za sebou v krátké době porazil Ukrajince Stakhovského.

Kurzy jasně napovídají k vítězství Tomáše Berdycha. Kromě nízkých kurzů na úspěch českého tenisty se však můžeme zaměřit i na ostatní sázkové příležitosti jako jsou přesný výsledek nebo počet gamů v jednotlivých setech. Paradoxem také je, že na okruhu ATP se Berdych s Johnsonem utkají vůbec poprvé.

Karolína Plíšková byla na turnaji nasazená a prošla už dvě kola, nyní ji čeká velmi těžký osmifinálový zápas s Rumunkou Simonou Halepovou, které má z posledních týdnů co vracet. Halepová nad českou tenistkou zvítězila ve finále na nedávném turnaji v Dubaji.

Byl to vůbec první vzájemný duel obou tenistek na okruhu WTA a i když Halepová zvítězila 2:0, utkání bylo velmi vyrovnané (6:4, 7:6). Nedá se tedy mluvit o tom, že by utkání bylo předem rozhodnuté, i když je světová trojka Halepová jasnou favoritkou. Plíšková zažívá nejlepší časy své dosavadní kariéry a může překvapit.

Simona Halepová je na tvrdém povrchu famózní, letos má bilanci zatím 16:1 a válcuje jednu tenistku za druhou. Výhodou pro Plíškovou by mohl být fakt, že se ale v Indian Wells Halepová zatím poměrně trápí. Obě dosavadní kola proti Gavrilové a Lepčenkové rozhodla až ve třetí sadě. Jak to bude tentokrát?

Sázka na jistotu: Tomáš Berdych postoupí do dalšího kola - 1.14

Sázka na riziko: Karolína Plíšková postoupí do dalšího kola - 2.95