Vsaďte si na finále US Open. Djokovič, nebo Nadal?


Dva nejlepší tenisté světa se v přímém souboji utkají o vítěze US Open. Kdo má větší šance?

Novak Djokovič - Rafael Nadal, pondělí 23:00

Kurzy: 2,35 - 1,60

Přestože je světovou jedničkou Novak Djokovič, ve finále US Open nebude favoritem, větší šance se oprávněně dávají španělskému tenistovi Rafaelu Nadalovi. Světová dvojka jednak prochází americkým grandslamem jednoznačněji, hlavním důvodem obecné víry v jeho vítězství jsou však poslední vzájemná utkání obou borců.

Od února loňského roku, tedy za poslední rok a půl, totiž Djokovič vyhrál proti Nadalovi jediný zápas, a to v Monte Carlu na soupeřově oblíbeném povrchu antuce. Zbylých pět mačů za zmíněné období ovládl Nadal, dvakrát Srbovi nedovolil ani jeden set.

Španělský buldok před necelým měsícem vyhrál i na tvrdém povrchu, kde je dlouhodobě úspěšnější Djokovič. Právě úspěšnost na tomto typu kurtu je jednou ze zbraní světové jedničky, musí však zapomenout (nebo ještě lépe se poučit) z porážky v Montrealu.

Nadala k vítězství táhne nejen touha po grandslamu, ale také vidina světové jedničky. Pokud Djokoviče porazí, bude mu na něj scházet jen 120 bodů, a protože do konce roku neobhajuje žádné body, měl by se před Srba protáhnout a po více než dvou letech se vrátit do role tenisového muže číslo jedna.