Vyřadí Rosol podruhé v řadě Kohlschreibera?


Lukáš Rosol vylepšil osmifinálovou výhrou nad Španělem Tommym Robredem svůj dosavadní nejlepší výsledek na turnaji v Hamburku. V další cestě mu nyní stojí Philipp Kohlschreiber. Pokud Rosol třicetiletého Němce zdolá, potřetí v tomto kalendářním roce, si na turnaji ATP zahraje semifinále.

Oba tenisté se, soudě dle statistik, potkají na svém oblíbeném povrchu. Jak Rosol, tak Kohlschreiber, odehráli na antuce v probíhající sezoně zdaleka nejvíc zápasů. Brněnský rodák zatím 31, z nichž hned 22 dokázal vyhrát, jeho německý kolega uspěl v šestnácti případech z třiadvaceti.

Naposledy se oba soupeři potkali minulý týden na turnaji ve Stuttgartu a tento třetí vzájemný duel, získal pro sebe Rosol 2:0 na sety (7:5, 7:6). Bylo to však jeho první vítězství, a celková bilance tak vyznívá 2:1 pro německého tenistu, který v posledním vydání žebříčku ATP obsadil 26. příčku,  zatímco Čech je momentálně číslo 42.

To reflektují i kurzy, které jsou nakloněny Kohlschreiberovi, kterému by navíc mohlo pomoci domácí prostředí. Na druhou stranu dvojnásobný Daviscupový vítěz z předešlých dvou let je však v poslední době v lepší formě. Rosol dokázal zvítězit na červnovém challengeru v Praze a na turnaji ve Stuttgartu jej o celkové vítězství připravil ve finále až Španěl Roberto Bautista-Agut. Kurz na páteční Rosolovu výhru je 2.70.

V průběhu turnaje zatím Rosol neztratil ani set a zajímavý kurz je na tuto možnost vypsán i tentokrát. Varianta výsledku 2:0 ve prospěch českého hráče, je ohodnocena kurzem 4.40. Čtvrtfinále turnaje v Hamburku startuje v 18 hodin.