Australian Open: Pohoda pro Berdycha, beznaděj pro Štěpánka?


Novak Djokovič 1,01 - Radek Štěpánek 20,00

Nejtěžší možný los potkal na Australian Open Radka Štěpánka. Pokud by vyhrál, připravil by prvotřídní senzaci, jenže zvítězit nad světovou jedničkou je hodně těžký úkol. Oba soupeři se potkají už podeváté, český hráč triumfoval jedinkrát, to bylo v roce 2006 v Rotterdamu v hale.

Přestože Štěpánek na tvrdém povrchu obecně častěji vyhrává, než prohrává, v Austrálii by musel podat ještě bojovnější výkon než při finále Davis Cupu, aby měl vůbec šanci na postup. Držme palce a modleme se.

Jürgen Melzer 7,00 - Tomáš Berdych 1,10

V úplně opačné pozici než kamarád Štěpánek je Tomáš Berdych. V zápase s 29. hráčem žebříčku ATP Jürgenem Melzerem z Rakouska se nečeká nic jiného než Čechovo vítězství, světovou šestku ale mohou vyrušit dvě překážky.

Na Melzera nijak zvlášť neumí, v pěti zápasech s ním dvakrát prohrál, ačkoliv je pravda, že tehdy v letech 2005 a 2007 byl Berdych v mnohem horší formě. Druhou nejpříjemností je fakt, že je Melzer levákem, což může i zdánlivě jasný zápas zdramatizovat. Pokud ale Tomášovi budou vycházet podání, pak nebude o vítězi pochyb od úvodním gemů.

Další utkání Australian Open můžete tipovat zde.