Berdycha čeká Anderson. Vsaďte si na jeho postup!


Českého tenistu Tomáše Berdycha čeká v dalším kole slavného Wimbledonu Kevin Anderson a v utkání je jistě favoritem. Vítěz letošního Australian Open Novak Djokovič má ve 3. kole za soupeře Francouze Jérémyho Chardyho.

K. Anderson - T. Berdych 4,50 - 1,20

Minulý rok vypadl v 1. kole, teď si Tomáš Berdych může pochvalovat, jakým způsobem vstoupil do slavného grandslamového turnaje. V letošním Wimbledonu zatím neztratil ani set, když nejprve z kurtu vyprovodil Slováka Kližana a následně Němce Brandse. Soupeřem v boji o osmifinále mu bude Anderson.

Českému tenistovi navíc zatím tráva vyhovuje a nestěžuje si, že povrch klouže. Je ve velmi dobré psychické pohodě a pomýšlí na to, aby došel co nejdále. Proti Andersonovi to jistě nebude mít jednoduché. Ten totiž stejně jako Berdych ještě neztratil set a tak je jasné, že úspěšná série minimálně jednoho z nich skončí.

Finalista Wimbledonu 2010 je v souboji favoritem, což zohledňují i sázkové kanceláře. Nicméně letošní turnaj nemá o překvapení nouze, takže tvrdit, že český tenista postoupí, by bylo troufalé. Je pravděpodobné, že tentokrát Berdych tak jednoznačně nepostoupí. Nicméně pokud podá standardní výkon, měl by minimálně ve čtyřech setech jít dál. 

J. Chardy - N. Djokovič 19,00 - 1,02

Po vyřazení Rafaela Nadala a Rogera Federera je Novak Djokovič spolu s Andy Murraym velký favorit na triumf ve Wimbledonu, na který by tak navázal z roku 2011. Na závěrečné souboje se ještě nesoustředí, teď musí veškeré síly vynaložit na souboj s francouzským tenistou Jérémym Chardym.

Aktuální světová jednička vstoupila na rozdíl od svých konkurentů do turnaje výborně a všech setů vyhrála. Většinu z nich poměrně s přehledem, jen v prvním setu 2. kola proti Američanovi Reynoldsovi musel Djokovič zvládnout zkrácenou hru. To Chardy odehrál vyrovnanější bitvy, které vždy dovedl do vítězného konce ve čtyřech setech. Ukázal sílu v tiebreaku, když vyhrál všechny tři zkrácené hry, které se svými soupeři hrál. 

Za odměnou mu je možnost potrápit srbského tenisu, jenž momentálně vládne světovému tenisu. Djokovič je však ve velmi dobré formě, má sebevědomí a také důležitou psychickou výhoru, což značí, že bez ztráty setu bude nejspíš i po duelu s Chardym.