Bude Nadal dál nadělovat?


V sobotu se na US Open bude hrát mužské semifinále, favority jsou Rafael Nadal a Novak Djokovič. Ti se utkají s hráči, kteří mají na letošním posledním granslamovém turnaji velmi dobrou formu a jsou příjemným překvapením.

Novak Djokovič - Stanislas Wawrinka 1,20 - 4,60

Velmi zajímavý duel se dá očekávat mezi Srbem Djokovičem a Švýcarem Wawrinkou. Favoritem je pochopitelně Djokovič, nicméně forma Wawrinky napovídá, že by se mohlo jednat o strhující a velmi dramatický duel.

Wawrinka zachraňuje Švýcarsku čest poté, co opět poměrně brzy vypadl Roger Federer. A během turnaje se mu povedl získat cenné skalpy. Zdolal Čechy Štěpánka i Berdycha a ve čtvrtfinále třech setech obhájce titulu Andyho Murrayho. Je nyní na řadě Djokovič? Jistě na něj Švýcar má, ale i Srb je v dobrém rozpoložení. Set zatím ztratil jen s Rusem Južnym, soupeřům celkově nadělil čtyři kanáry.

Vzhledem k momentální síle obou tenistů se dá očekávat velmi vyrovnaný průběh, který rozhodne až pátý set. Djokovič má přece jen více zkušeností s tak velkými zápasy a spíše to bude on, kdo postoupí do finále. 

Tip: 1

Richard Gasquet - Rafael Nadal 12,50 - 1,04 

Pokud je srbský tenista Djokovič proti Wawrinkovi favorit, pak je Rafael nadal proti Richardu Gasquetovi superfavorit. Francouzský tenista je obrovským překvapením turnaje a jeho semifinálová účast se vůbec nečekala. Nadalova forma se potvrdila, drtí jednoho soupeře za druhým.

Naposledy nedal šanci krajanovi Robredovi, kterého zničil ve třech setech, přičemž v prvním setu mu nadělil kanára. Španěl navíc letos neprohrál jediný zápas na tvrdém povrchu, což se vzhledem k jeho nedávným zdravotním problémům s koleny rovná skoro zázraku. Gasquet prošel až do semifinále i díky vítězné pětisetové bitvě proti Ferrerovi.

Proti Nadalovi se mu logicky dávají velmi malé šance. Kvalita i aktuální forma je na straně španělského tenisty, který usiluje o třináctý grandslam v kariéře. Dá se předpokládat, že zvítězí ve třech setech.

Tip: 2