České semifinále na anglické trávě


Nejslavnější tenisový turnaj na světě ještě ani neskončil a už nyní je jasné, že z pohledu českého diváka bude hodnocen jako jeden z nejúspěšnějších v historii. Mezi osm nejlepších hráček světa se totiž probojovaly hned tři české tenistky, jmenovitě Barbora Záhlavová-Strýcová, Petra Kvitová a Lucie Šafářová. 

Všechny tři byly nalosovány do stejné poloviny turnajového pavouka. Ve čtvrtfinále se tak střetly Petra Kvitová a Barbora Záhlavová-Strýcová. Z tohoto souboje vyšla vítězně Petra Kvitová, kterou nyní v semifinále čeká další český souboj s Lucií Šafářovou.

Obě hráčky se velmi dobře znají z Fedcupového týmu, obě hrají levou rukou a obě proti sobě už několikrát nastoupily. Konkrétně se střetnuly pětkrát a bilance hovoří zcela jasně. Všech pět duelů vyhrála Petra Kvitová, a to ať už se hrálo na trávě, antuce nebo tvrdém povrchu. 

Jelikož se Kvitová s Šafářovou dobře znají, jen těžko může jedna druhou něčím výrazným překvapit. Obě mají podobný styl hry založené na agresivních úderech, obě mají na turnaji výborné podání.

Co se zkušeností týče, je na tom jednoznačně lépe Kvitová, která wimbledonské semifinále zažila již třikrát. Na druhé straně Šafářová se v této fázi turnaje objevuje úplně poprvé a mohla by u ní zapracovat nervozita. To se podepíše hned v úvodní sadě, do které vlétne Kvitová mnohem lépe a vyhraje jí o 3 a více her (kurz 2,75).

Na celkové vítězství se též více věří Petře Kvitové – vítězství 2:0 s kurzem 2,12, třísetová výhra je pak ohodnocena kurzem 3,60.