Češky jako obhájkyně Fed Cupu hostí Austrálii


Petra Kvitová - Jarmila Gajdošová 1,23 - 4,00

Jako první začne víkendové fedcupové klání mezi Českem a Austrálií česká jednička Petra Kvitová proti australské dvojce Jarmile Gajdošové.

Australská hráčka je v žebříčku až na 168. pozici, ale rozhodně by ji Petra Kvitová neměla podcenit. Do nové sezóny vstoupila Gajdovošá v solidní formě a kurzy na utkání naznačují, že o úplně jednoznačné utkání se jednat nebude. I přesto je Petra v zápase jasnou favoritkou a cokoliv jiného než první bod pro Českou republiku by bylo pro naší reprezentaci zklamáním. Obě tenistky se proti sobě postaví v historii teprve poprvé a načnou tak sérii vzájemných zápasů. Zejména díky zkušenostem si Petra Kvitová zápas pohlídá a podle našeho bookmakera získá první důležitý bod.

Lucie Šafářová - Samantha Stosur

Po Petře Kvitové se na půdě ostravské ČEZ Areny představí Lucie Šafařová. V tomto případě je favoritkou soupeřka Samantha Stosur, která je na devátém místě světového žebříčku. Šafářová je na konci druhé desítky.

Českou hráčku nedávno trápilo koleno, ale podle jejich slov je nyní vše v pořádku. "Ve čtvrtek půjdu na kurt dvakrát a postupně se dostanu do stoprocentní zátěže. Na víkend budu připravená," prohlásila během týdne Šafářová. Tým si pochvaluje atmosféru v mužstvu a je připraven opět táhnout za jeden provoz tak jako tomu bylo v minulém roce.

To také může Šafářové velmi pomoct k tomu, aby favorizovanou soupeřku potrápila. Tenistky se budou moct spolehnout na tradičně hlučné ostravské hlediště. Přestože Šafářová podá solidní výkon, asi to nebude na Stosur stačit. Překvapení ale samozřejmě vyloučeno není.