Davis Cup: Komu připadne klíčová čtyřhra?


Djokovič, Zimonjič - Berdych, Štěpánek 2,35 - 1,57

Sobota 16.05

Po prvním hracím dni finále Davis Cupu je stav nerozhodný 1:1 a vzhledem k nedělním soubojům, kde se taktéž očekávají vyrovnané bitvy, je sobotní čtyřhra klíčovým duelem. Právě čtyřhra bývá pro české reprezentanty důležitým bodem úspěchů z předešlých let.

Čeští parťáci dokázali zdolat řadu sehraných párů. Štěpánek má během sezony s čtyřhrou velké zkušenosti, Berdych je kvalitním tenistou, který se pohybuje v první světové desítce. Když se k tomu přičte sehranost těchto dvou, je z toho obrovská síla.

Možná i proto Srbové tentokrát s největší pravděpodobností nenasadí dvojici Nenad Zimonjič - Ilja Bozoljac, ale místo druhého jmenovaného nastoupí hvězdný Novak Djokovič. To hovoří také o tom, jak Srbové čerstvému vítězi Turnaje mistrů věří.

Nicméně Tomáš Berdych naznačil, že by to pro něj a Štěpánka mohla být výhoda. Však také sázkové kanceláře favorizují spíše české tenisty. Dokonce jako nejpravděpodobnější varianta se jeví výhra 3:0 na sety v kurzu 3,65. A nejméně možná? Vítězství Srbů 3:2 na sety v kurzu 6,75.

Tip: 1