Davis Cup: Už jen krok k obhajobě. Češi mají dvě příležitosti


Do nedělního dne Češi vstoupí s vedením 2:1 a vzhledem k rozložení sil je pravděpodobné, že rozhodne pátý zápas mezi Ljajovičem a Štěpánkem. V případě překvapivého vítězství Berdycha by nejspíš na jejich souboj nedošlo.

Novak Djokovič - Tomáš Berdych 1,07 - 8,20

Jako první se o vybojování "salátové mísy" pokusí česká jednička, kterou však čeká světová dvojka a momentálně nejspíš nejlepší hráč světa. Vždyť Djokovič před necelým týdnem ovládl Turnaj mistrů, na kterém vyhrál všechny čtyři zápasy.

Berdych si je vědom síly srbského tenisty a je zřejmé, že jasným favoritem je domácí tenista. Oba hráči celkem s přehledem zvládli své páteční duely a nyní to bude kdo s koho. Djokovič musí vzhledem k aktuálnímu finálovému stavu a potvrzení svého postavení ve světovém žebříku, Berdych může. 

Že Djokovič zvládne zápas ve třech setech, si můžete vsadit v kurzu 1,75:1. Ale co když to bude Berdychův den a naopak Srbovi to vůbec nepůjde? Na suverénní výhru českého tenisty je kurz 18:1. Stojí minimálně za zvážení.

Nejpravděpodobnější varianta? 3:0 na sety pro Djokoviče - 1,75

Nejméně pravděpodobná varianta? 3:0 na sety pro Berdycha - 18,00

Tip: 1

Dusan Ljajovič - Radek Štěpánek 3,95 - 1,24

Před rokem zvítězil Štěpánek v Praze v rozhodujícím střetnutí s Almagrem, nyní může dojít k podobné situaci. Zase by to byl Štěpánek, který by uhrál ten poslední a nejdůležitější bod. Ovšem s tím rozdílem, že nyní by šel do zápasu v roli favorita.

Zatímco Ljajovič v pátek Berdycha příliš nepotrápil a poměrně rychle prohrál ve třech setech, český tenista podal proti srbské hvězdě Djokovičovi solidní výkon a navíc přidal druhý důležitý bod v sobotní čtyřhře s Berdychem. Sebevědomí by tak mělo být na straně Štěpánka i vzhledem k tomu, jak loni zvládl rozhodující duel.

Také v tomto případě se jeví výhra favorita 3:0 na sety jako nejpravděpodobnější. To by pro fanoušky českého tenistu byl nejpřijatelnější scénář. Ovšem bude jedno, zda Štěpánek vyhraje ve čtyřech nebo pěti setech. Obhajoba titulu v Davis Cupu je něco, co by navždy nesmazatelně vstoupilo do tenisové historie. 

Nejpravděpodobnější varianta? 3:0 na sety pro Štěpánka - 2,40

Nejméně pravděpodobná varianta? 3:0 nebo 3:2 na sety pro Ljajoviče - 10,00

Tip: 2