Dovede Andy Murray Velkou Británii k zisku Davis Cupu?


O uplynulém víkendu se odehrály čtvrtfinálové zápasy letošního ročníku Davis Cupu a z nich se nám vykrystalizovala nejlepší čtveřice, která bude bojovat o Salátovou mísu za rok 2015. Mezi elitní čtyřkou tentokrát chybí čeští tenisté, největším favoritem je Velká Británie v čele s Andy Murraym.

Jediná čtvrtfinálová bitva se rozhodovala až v pátém zápase. Kazachstán překvapivě vedl nad domácí Austrálií 2:0, ale zejména díky legendě australského tenisu Lleytonu Hewittovi dokázala Austrálie otočit stav na 3:2 ve svůj prospěch a postoupit. Velká Británie v atraktivním duelu přetlačila Francii 3:1, Argentina si se Srbskem poradila 4:1 a Belgie zvítězila nad Kanaddou jednoznačně 5:0.

Přemožitelé českého týmu z Austrálie se tak těší na semifinálovou účast, ve které se na půdě Velké Británie představí proti hlavnímu favoritovi zbývající čtyřky. S kurzem 2.50 je Velká Británie hlavním adeptem na zisk Davis Cupu, za ní následuje nevyzpytatelná Belgie (3.75), poté Austrálie (4.00) a největším outsiderem je Argentina (5.00).

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Mario Balotelli se připravuje na novou sezonu, vymyslel si vlastní trénink [VIDEO]

Ve čtvrtfinále mezi Velkou Británií a Francií bylo jasné, že klíčová bude čtyřhra. Po prvních dvouhrách byl stav 1:1. Gilles Simon podle očekávání zdolal Jamese Warda 3:0 na sety, Andy Murray porazil Tsongu také 3:0. Ve čtyřhře uspěli Andy Murray s Jamiem Murraym, dokázali porazit francouzskou dvojici Mahut-Tsonga 3:1 na sety. V neděli Andy Murray porazil Simona 3:1 a bylo rozhodnuto.

Český výběr bude bojovat o udržení v elitní skupině, úterní los jim přisoudil nepříjemnou cestu do Indie. Pozitivní je, že Indie nemá žádného hráče v elitní stovce světového žebříčku, hrát se bude o víkendu 18. - 20. září.

 Tweet: Andy Murray hrdinou Velké Británie

Velká Británie tak vyřadila jednoho z hlavních favoritů na zisk trofeje a převzala jeho trumfy. Velmi atraktivní bylo také čtvrtfinále mezi Austrálií a Kazachstánem. Australané zaváhali a po prvním dni prohrávali 0:2. Ve čtyhře dokázali Lleyton Hewitt se Samem Grothem snížit na 1:2, obrat dokonali Australané v sobotu. Nejprve Groth porazil Kukushkina 3:1 na sety a poté hrdina a legenda australského tenisu Lleyton Hewitt zdolal Nedovyesova 3:0.

České tenistky se naopak už těší na další úspěch ve Fed Cupu. Zvítězit můžou počtvrté v posledních pěti letech, což by byl obrovský úspěch. Ve finále se v listopadu utkají se silným výběrem Ruska a podle kurzů jsou mírnými favoritkami naše děvčata. 

Na naše vítězství je kurz 1.70, zatímco na ruské tenistky 2.10. V semifinále proti Německu se Rusky představily bez své největší hvězdy Marii Šarapovové a je dost pravděpodobné, že finále si nebude chtít ruská kráska nechat ujít. Češky by se podle očekávání měly objevit v sestavě Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Karolína Plíšková a Barbora Strýcová.