Fed Cup je zpět a s ním i šokující výsledky


Ženský tenis je nesmírně nevyzpytatelný a co se reprezentační soutěže Fed Cupu týče, tím ještě více. Výkonnostní rozdíly se mažou, motivace je obrovská stejně jako tlak a domácí prostředí hraje důležitou roli jako nikdy předtím. V prvním únorovém víkendu se odehrálo hned 8 mezinárodních soubojů Světových skupin a pokud jste měli vsazeno na jednotlivé zápasy, možná jste byli nemile překvapeni.

Již při prvním grand slamu na Australian Open jsem naznačoval, že chodit do favoritek v ženském tenise se nemusí vyplácet a podobný scénář byl vidět i při zápasech Fed Cupu.

BLOG: První kolo Aussie Open ovládli outsideři

V sobotních singlech se z 16 zápasů radovalo z výhry hned 7 outsiderek. A ne jen tak ledajakých. Největším šokem byla bez pochyby prohra Svetlany Kuznětsové na domácí půdě proti Richel Hogenkampové. Na Unibetu před zápasem svítil kurz 10.00 na Nizozemku!

V neděli to bylo již slabší, když z 13 zápasů singlů překvapily pouze 4 outsiderky. Ani závěrečné debly moc překvapení nepřipravily, obzvláště, když se sestavy měnily na poslední chvíli.

Z toho vyplývá, že sobota je rizikový den pro favoritky, od kterých se čeká jasná výhra. Exemplářem byl souboj Rumunska s Českou republikou. Hvězda Simona Halep neustála dobře rozehraný zápas s Karolínou Plíškovou a naopak Petra Kvitová nestvrdila vedení a padla s Monicou Niculescu.

Česká republika se však pravděpodobně zapíše do historie Fed Cupu jako jedna legendárních zemí. Jako jedna z mála se pravidelně dokáže vyhrabat z nepříznivého stavu a potvrdit roli favorita. Nedělní výhra deblu Barbory Strýcové a Karolíny Plíškové již byla 100. výhrou ve Fed Cupu a naše země již 8x po sobě postoupila do semifinále!