Fedcupový rituál Šarapovové? Nožička sem, nožička tam


V jednom z víkendových čtvrtfinálových zápasů Fed Cupu se představili ruské tenistky proti Polkám. Hlavní hvězdou ruského výběru je světová dvojka Maria Šarapovová, která neodmítla reprezentovat a pomohla Rusku k postupu mezi nejlepší čtyři týmy na světě.

Polský výběr stojí na kvalitách sester Radwaňských, které tentokrát na ruské soupeřky nestačily. Maria Šarapovová vyhrála oba dva své zápasy, úspěšná byla také Ruska Kuznětsovová, závěrečná čtyřhra už se hrála pouze z povinnosti, ale za stavu 3:0 bylo jasné, že do semifinále k Německu postoupí ruský výběr.

Maria Šarapovová na Fed Cupu ctí jednu zajímavou tradici, která bude zajímat i fotbalové fanoušky. Se svými trenéry pravidelně na tréninku absolvuje "nožičkový challenge" během kterého se snaží fotbalový míč co nejdéle udržet nad zemí. 

Není pochyb o tom, že ruská kráska je talentovanou sportovkyní a kdyby si na začátku své kariéry vybrala jiný sport, nepochybně by v něm také vynikala. Na přiloženém videu se můžete podívat sami, jak si poradila s fotbalovým míčem téměř podobně, jako by to byl ten tenisový. Rekord v nožičkách Maria Šarapovová neprozradila, ale prý je to něco přes dvacet, to není špatné, ne?

Maria Šarapovová a její fotbalové umění: